خبرهای تازه

ناتو از پیشرفت روند صلح افغانستان حمایت میکند

(Last Updated On: فوریه 13, 2020)

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان ناتو، میگوید که ازتلاش های آمریکا در روند صلح افغانستان حمایت می کنند اما هشدارمی دهد که گروه طالبان باید حملات وخشونت ها را کاهش دهند.

آقای استولتنبرگ میگوید سران سازمان ناتو تلاش خواهند کرد تا از طریق حمایت قاطع نیروهای افغانستان حمایت درازمدت شوند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان ناتو، می گوید: “ما از تلاش های آمریکا در روند صلح افغانستان  حمایت میکنیم.”

دبیر کل ناتو  میگوید که این سازمان آموزش نیروهای امنیتی افغانستان را  ادامه خواهند داد و این حمایت به نفع مردم افغانستان و کشورهای عضو ناتو خواهد بود.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان ناتو، گفت که: “کشورهای عضو ناتو باید تعهد مجدد با ادامه کار حمایت قاطع در افغانستان نمایند و این به منافع مردم افغانستان و کشورهای عضو ناتو است.”

وزیر دفاع آمریکا، مارک ایستپر، در حاشیه نشست ناتو در یک نشست خبری، بر همکاری های کشورهای عضو ناتو در رابطه به مهار نمودن گروه داعش تاکید نمود.

او همچنان گفت که هفت روز نخست آتش بس یک مهلت آزمایشی برای طالبان خواهد بود که آیا میتوانند بر وعده بر کاهش خشونت صادق باشند یا خیر.

در نشست وزیران دفاع ناتو که دیروز در بروکسل آغاز گردیده است، اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان و جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان نیز اشتراک کرده اند.

باید گفت که در حال حاضر حدود ۱۷ هزار نیروی خارجی، در چارچوب ماموریت حمایت قاطع، در افغانستان حضور دارند که اکثریت این نیروها آمریکایی اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

هفت واقعه دیگر مشکوک ویروس کرونا در هرات ثبت شد

(Last Updated On: فوریه 25, 2020)با ثبت هفت واقعه مشکوک دیگر ویروس کرونا در هرات، …