خبرهای تازه

ناتو از طالبان می‌خواهد که برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آماده شوند

(Last Updated On: ژوئن 27, 2019)

نماینده ملکی ناتو، از آمادگی‌ها برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خبر می‌دهد. 

نیکولاس کی، نماینده ملکی ناتو، در یک گفت‌وگوی ویژه با آریانا نیوز در بروکسل، از طالبان می‌خواهد که برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آماده شوند. 

آقای کی، هر چند هیچ یک از صلح و انتخابات را اولویت نمی‌دهد اما می‌گوید که حکومت افغانستان باید برای هر دو مورد آماده باشد.

آقای کی می‌گوید: “گفت‌وگوهای واقعی میان افغان‌ها خواهند بود، طالبان باید برای گفت‌وگوها میان افغان‌ها به شمول حکومت افغانستان آماده باشند. همچنان افغانان که در روند گفت‌وگوها سهم می‌گیرند بربنیاد یک اجماع واحد برای پیش برد گفت‌وگوها عمل نمایند، این کار سود مند خواهد بود.”

در همین حال، نماینده ملکی ناتو، همچنان از خواست افغان‌ها در پیوند به حفظ حقوق، زنان، آزادی بیان و دموکراسی در گفت‌وگوهای صلح  حمایت می‌کند و تلاش دارد این خواست‌ها را تقویت کند.

آقای کی می‌افزاید: “ما شدیدا به ادامه حمایت‌مان از افغانستان متعهد استیم، تا این کشور هرگز باردیگر به یک پناهگاه امن هراس‌افگنان جهانی مبدل نشود. بنا بر این ما به ماموریت مان ادامه می‌دهیم. انتظار دارم تا وزیران دفاع یک پیام نیرومند از ادامه تعهد ما بفرستند.”

از سویی هم، پیش از این، مایک پمپیو، وزیر خارجه آمریکا، در سفر اش به کابل، گفته بود که واشنگتن امیدوار است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری به یک توافق نهایی در مورد صلح افغانستان دست‌یابند.

نشست وزیران دفاع ناتو در شهر بروکسل در مقر این پیمان برای دو روز برگزار شده است که برعلاوه مسائل روسیه روی روند صلح افغانستان و دیگر موارد جاری در کشور نیز بحث‌های سازنده صورت می‌گیرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش مجلس نماینده گان به بازرسی وسایط شیشه سیاه اعضای شورای ملی

(Last Updated On: اکتبر 14, 2019)قانون شکنی های حکومت ساختار نظام را برهم زده و …