خبرهای تازه

میلر: هیچ تغییری در عملیات نیروهای امریکایی در افغانستان نیامده است

(Last Updated On: آگوست 14, 2019)

ماموریت حمایت قاطع گزارش ها مبنی بر «کاهش و یا توقف» عملیات نیروهای امریکایی علیه گروه های مخالف دولت را رد میکند.

سونی لگیت سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان میگوید که ماموریت این کشور در افغانستان تغیری نکرده است.

آقای لگیت میگوید: “حمایت قاطع همچنان متعهد است تا از نیروهای امنیتی افغان حمایت کند زیرا آنها از مردم افغانستان در برابر کسانی که علیه صلح اند، محافظت می کنند. همانطور که جنرال میلر گفت ماموریت ما تغییر نکرده است، ما به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان متعهد می مانیم.”

این در حالی است که روز گذشته مجله‌ی نیوزویک به نقل از مقام های ارشد وزارت دفاع امریکا گزارش داده بود که این کشور به تمامی نیروهای امریکایی در افغانستان دستور داده است تا تقریبا تمامی عملیات جنگی در برابر طالبان را محدود و مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را نیز متوقف کنند.

اما منابع نزدیک به گروه طالبان هم این گزارش را تایید میکنند.

مولوی قلم الدین رهبر حزب حرکت انقلاب اسلامی میگوید: “ما که خبر داریم این خبر کاملا واقعیت است. آتش بس هم بسیار زود میاید، مذاکرات بین الافغانی هم متصل شروع میشود و انشاالله که تمام مسایل حل می شود.”

در همین حال دولت افغانستان می‌گوید که هیچ تغییری در همکاری نظامی امریکا در قبال افغانستان به وجود نخواهد آمد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور که امروز در وزارت دفاغ سخنرانی میکرد گفت، در صورت توافق صلح با طالبان، تمامی پیمان های امنیتی با امریکا و ناتو پا برجا خواهد ماند.

مجیب الرحمان رحیمی سخنگوی ریاست اجراییه نیز اظهار میکند که “همکاری ها در عرصه های مختلف هنوز هم ادامه دارد. هیج نوع تغییری ایالات متحده امریکا با نیروهای مسلح افغانستان دیده نمیشود و این همکاری ادامه دارد.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

برشنا: طالبان سالانه ۵۵۰ میلیون افغانی پول برق ۳۲ ولسوالی را به جیب می‌زنند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)شرکت برق افغانستان «برشنا» میگوید که طالبان مسلح سالانه ۵۵۰ …