مولانا عبدالله: ممکن نتایج انتخابات در ۲۳ام عقرب اعلام نشود

(Last Updated On: نوامبر 8, 2019)

کمیسیون انتخابات میگوید که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۳ام ماه عقرب اعلام نخواهد شد.

این کمیسیون می‌افزاید که با در نظرداشت تاخیر در بازشماری آرای تمامی ولایت ها و تفکیک آرای سیاه و سفید، این روند به زودی نهایی نمی‌شود.

مولانا عبدالله عضو کمیسیون مستقل انتخابات میگوید: “روند باز شماری آرا تا هنوز آغاز نشده و کارمندان ما به ولایت ها نرفته و با درنظر داشت زمان که در ۲۳ام ماه عقرب نتایج ابتدایی اعلام شود، این کار امکان پذیر نیست و تاخیر به میان میاید.”

در همین حال دسته‌ی انتخاباتی «ثبات و همگرایی» تاکید می‌ورزد تا هنگامی که آرای مشکوک از سیستم بیرون نشود، باز شماری آرا نتیجه بخش نخواهد بود. اما دسته‌ی انتخاباتی «دولت ساز» این خواست را نوعی از مداخله در کار کمیسیون می‌داند.

محمد یونس نواندیش ناظر دسته‌ی انتخاباتی «ثبات و همگرایی» میگوید که ۱۳۰ هزار واندی رای مشکوک وجود دارد که نباید بازشماری شود، “باید موارد تقلب رای مشخص گردیده و بعد روند بازشماری آغاز شود.”

اجمل هودمن ناظر دسته انتخاباتی «دولت ساز» میگوید: “کمیسیون انتخابات مسوولیت اش را در برابر این روند انجام دهد و برخی از دسته های که مخالف باز شماری آرا هستند و میگوید که بعد از بررسی آرا این کار صورت گیرد این خود نحوی از مداخله در کمیسیون است و هیچ دسته حق مداخله را ندارد.”

قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۲۳ام ماه روان خورشیدی اعلام شود. اما بر اساس گفته های مسوولان کمیسیون انتخابات در این تاریخ اعلام نتایج ممکن نیست. این کمیسیون تاریخ جدیدی نیز برای اعلام نتایج تعیین نکرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پنتاگون گزارش نیمه سال خویش در رابطه به افغانستان را به کانگرس سپرد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020) وزارت دفاع آمریکا گزارش شش ماهه اش را تحت …