موافقت افغانستان به پیشنهاد عملیات های مشترک در دو سوی خط دیورند

(Last Updated On: جولای 4, 2017)

افغانستان به پيشنهاد عمليات های مشترك در دو سوی مرز با پاکستان تحت نظارت امريكا موافق است.

رییس جمهور غنی در دیدار با هیات سناتوران امریکایی به رهبری جان مکین و لیندسی گراهام گفته است که این عملیات باید زیر نظارت امریکا صورت گیرد.

نجیب الله آزاد معاون سخنگوی ریاست جمهوری به روز سه شنبه گفت: “رییس جمهور غنی به سناتوران امریکایی گفت از راه اندازی عملیات در دو سوی مرز با پاکستان در صورت که تحت نظارت امریکا صورت گیرد حمایت می کند.”

در همین حال سناتوران امریکایی در دیدار با رییس اجرایی کشور گفته اند که اگر پاکستان همکاری اش  با گروه های هراس افگن را ادامه دهد، مجازات شده و رو ابط امریکا با این کشور تیره خواهد شد.

در این دیدار لیندسی گراهام سناتور امریکایی تاکید کرده است که “وضعیت کنونی در منطقه قابل قبول نیست. اگر پاکستان تغییر کند، مکافات شده و اگر تغییری در پالیسی این کشور رونما نگردد، مجازات خواهد گردید.”

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی نیز گفته است که فاصله میان مردم و حکومت از پیش بیشتر شده است زیرا مردمان کشور از وضعیت کنونی خسته شده اند و از همین رو بر برداشتن گام های عملی برای حکومتداری خوب تاکید کرده است.

سناتوران امریکایی در حالی از تماس های کشور های منطقه با طالبان نگرانی کرده اند که آقای عبدالله تاکید ورزیده است که هرگز منافع کشور های منطقه با تماس با طالبان تامین نخواهد شد.

گزارشگر: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

سیگار: فساد در حکومت افغانستان سبب تقویت گروه طالبان شده است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019)بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که طالبان …