مهاجمان انتحاری همزمان در کابل و غور نمازگزاران را هدف قرار دادند

(Last Updated On: اکتبر 21, 2017)

شام روز جمعه مهاجمان انتحاری همزمان در کابل و غور نمازگزاران را هدف قرار دادند.

بر اساس گزارش ها در رویداد نخست یک حمله کننده انتحاری خودش را در داخل مسجد امام زمان واقع پل خشک در مربوطات ناحیه ۱۳ پولیس منفجر ساخته است.

وزارت داخله کشور اعلام کرده که حمله انتحاری در مسجد امام زمان ۳۹ کشته و ۴۵ زخمی به جا گذاشته است که در میان آنان زنان و کودکان نیز شامل هستند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان تأیید کرده که این انفجار، ناشی از حمله انتحاری بوده و در داخل مسجد اتفاق افتاده است.

رییس جمهور اشرف غنی و رییس اجرایی، عبدالله عبدالله حمله به مسجد امام زمان را محکوم کردند. آقای غنی گفته کسانیکه دست به چنین جنایت ضد بشری می‌زنند، مستحق “نابودی ‌اند.”

گروه داعش مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

در یک رویداد مشابه، عصر روز جمعه یک حمله کننده انتحاری شماری از نماز گزاران را در یک مسجد در ولسوالی دولینه ولایت غور مورد هدف قرار داده است.

اقبال نظامی، سخنگوی پولیس غور با تائید این رویداد می گوید در این رویداد یک فرمانده پولیس محلی بنام فضل احد با شماری از افرادش جان باخته اند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور نیز گفته است که این رویداد ۲۰ کشته و ۱۰ زخمی به جا گذاشته است. اما تا کنون هیچ گروهی مسئولیت حمله بر مجسد در ولایت غور را به عهده نگرفته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات: بیش از ۸۰۰۰۰۰ رأی فاقد شناخت بایومتریک باطل اعلام خواهد شد

(Last Updated On: اکتبر 20, 2019) مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که قرار است …