منظوری استعفای نور در مجلس نمایندگان نیز واکنش برانگیز و جنجالی شد

(Last Updated On: دسامبر 20, 2017)

منظور شدن استعفای عطا محمد نور از سوی رییس جمهور غنی در پارلمان نیز واکنش های مختلفی را برانگیخته و در میان اعضای این مجلس جنجالی شده است.

شماری از اعضای این مجلس از تایید شدن استعفای آقای نور توسط رییس جمهور غنی انتقاد کرده و حمایت نسبی نشان میدهند اما شماری دیگر از برکناری آقای نور استقبال کرده و آن را روال معمول حکومتداری عنوان میکنند.

عبدالرئوف انعامی نماینده ولایت بدخشان در مجلس نمایند در این مورد گفت: ” چرا عطا محمد نور برکنار میشود چه جرم کرده و اگر پول پیدا کرده دیگران بیشتر از آن پول پیدا کرده چرا آنان مورد بازپرس قرار نمی گیرند.”

این نماینده مجلس برکناری آقای نور را زیر سوال برده و  میپرسد: ” کار کرد های والی بلخ از کدام والی دیگر کمتر بوده که اقدام به برکناری وی از سوی حکومت صورت میگیرد.”

سید علی کاظمی، یکی دیگر از اعضای مجلس نمایندگان کشور توصیه میکند تا در مورد برکناری والیان باید دقت شود و به دشمنان اجازه داده نشود تا از خلای ناشی از آن استفاده کند.

وی در مورد برکناری آقای نور میگوید: ” دراین موضوع باید از مدارا و گذشت کار گرفته شود و حزب جمعیت باید این مشکل را از راه مسالمت آمیز حل کند.”

اما نسیمه نیازی یک عضو دیگر مجلس منظوری استعفای عطا محمد نور را به جا و قانونی پنداشته و توصیه میکند تا اجازه داده شود والی جدید بلخ کار اش را آغاز کند.

خانم نیازی در این مورد میگوید: ” این زورگویی ها به نفع حکومت هم نیست و به نفع هیچ کس نیست و والی بلخ باید وظیفه خود را رها کند به گونه مسالمت آمیز و بگذارد که والی تازه کار اش را آغاز نماید.”

پس از منظوری استعفای والی بلخ از سوی رئیس جمهور، آقای نور این اقدام را یک جانبه عنوان کرد ه و آن را دسیسه بزرگ از طرف ارگ در برابر خودش میخواند.

آقای نور در واکنش به منظوری استعفایش از سوی رییس جمهور غنی گفته است که استعفایش منتفی است و آن را قبول ندارد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در پی حمله طالبان مسلح در کندز ۵ سرباز افغان کشته شدند

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)در پی حمله طالبان مسلح بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش …