خبرهای تازه

ملاتره‌خیل، سرپرست وزارت ارشاد حج و اوقاف را «توهین و تحقیر» کرده است

(Last Updated On: سپتامبر 9, 2019)

وزارت ارشاد، حج و اوقاف در یک خبرنامه می‌گوید که عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت پس از ادای نماز جمعه در مسجد ارگ، از سوی ملاتره خیل محمدی، و شماری از نزدیکان‌اش مورد “حمله فزیکی” قرار گرفته است.

در اعلامیه این وزارت گفته شده که در کنار مولوی تره خیل، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان کشور، شاه وزیر و حاجی خان تره ‌خیل، دو عضو فعلی مجلس نماینده‌گان، دادالله، برادر ملا تره‌ خیل و دو عضو دیگر خانواده وی، آقای منیب را توهین کرده و با وی برخورد فزیکی کرده اند.

در اعلامیه این وزارت همچنان آمده است که این “افراد زورمند” پیش از این نیز چندین‌ بار تلاش کرده بودند که با استفاده از سلاح کارهای غیرقانونی کرده و این افراد بارها سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف را تهدید کرده که خواست‌های ناروا و غیرقانونی شان را بر وی تحمیل کنند.

خبرنامه وزارت ارشاد حج و اوقاف، تحقیر و برخورد فزیکی با سرپرست این وزارت را در داخل ارگ، توهین به مساجد، وزارت ارشاد، حج و اوقاف، عالمان دین و نظام کنونی کشور خوانده است.

در این اعلامیه همچنان از رئیس‌جمهور غنی، خواسته شده است که این موضوع را به‌گونه جدی بررسی کرده و چنین افراد مسلح زورمند که از مقام‌های حکومتی با زور باج می‌گرند را به پنچه قانون پسپارد.

در خبرنامه، دلیل این برخورد آقای تره خیل با وزیر ارشاد، حج و اوقاف روشن نشده است.

با این همه، ملاه ترخیل محمدی، ادعای برخورد فزیکی با سرپرست وزیر ارشاد، حج او اوقاف را رد می‌کند و می‌گوید که می‌خواسته با وی صحبت کند.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در یک پیام تویتری، گفته است که این قضیه از سوی ریاست جمهوری به‌گونه جدی بررسی می‌شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته و زخمی شدن ۸ عضو یک خانواده در نتیجه حملات هوایی – بغلان

(Last Updated On: آوریل 4, 2020)روز گذشته بر اثر حملات هوائی دو عضو یک خانواده …