خبرهای تازه

مقام ها در وزارت امور شهرسازی از توقف کار ساخت شهرک های غیرقانونی خبر میدهند

(Last Updated On: آگوست 26, 2013)

این مقام ها در وزارت امور شهر سازی میگویند: تلاش ها برای متوقف ساختن کار شهرک های غیرقانونی جریان دارد و این وزارت در ساخت شهرک های قانونی، آماده همکاری تخنیکی و مالی است.

درحالیکه روند ساخت شهرک های رهایشی در افغانستان به یکی از مشغولیت های تجارتی خوب مبدل شده است، بررسی های یک ساله وزارت امور شهر سازی نشان میدهد که ساخت صدها شهرک در پایتخت و ولایت های کشور، به صورت غیرقانونی جریان دارد.

مقام ها در این وزارت میگویند که کار ساخت این شهرک های غیرقانونی را متوقف ساخته اند و شماری را نیز به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده اند.

محمد اکبر احمدی معین وزارت امور شهرسازی گفت:” در طول یک سال گذشته حدود بیشتر از یک صد شهرکی را که به شکل غیر قانونی کار بالایش جریان دارد و یا هم مشکلات در اسناد های شان وجود داشت کار هایشان را متوقف ساخته ایم و شماری از مالکان آنان را به ارگانهای عدلی و قضایی معرفی کرده ایم”.

معین وزارت امور شهرسازی همچنان میگوید، بسیاری از این شهرک ها به گونه غیرمعیاری ساخته شده اند که از یک سو زندگی کردن در آن خطرناک است و از سوی دیگر، هیچ گونه خدمات شهری را مد نظر نگرفته اند.

محمد اکبر احمدی معین وزارت امور شهرسازی همچنان گفت:” اکثراً مالکین زمین که شهرک ها را ایجاد میکنند اقتصاد کافی ندارند تا بتوانند شبکه های زیر بنایی و تسهیلات لازم را در شهرک های خود ایجاد بکنند، در کنار آن دست به اضافه ستانی و غضب ملکیت های همجوار خود میزنند که وزارت شهر سازی تصمیم دارد تا شهرک ها را از لحاظ تخنیکی و مالی همکاری نماییم.

در حالیکه وزارت امور شهرسازی از روند غصب زمین های دولتی و ساخت شهرک های غیرقانونی در این زمین ها ابراز نکرانی میکند، گزارش اخیر مجلس نمایندگان نشان میدهد که در جریان 12 سال گذشته، نزدیک به یک و نیم میلیون جریب زمین از سوی زورمندان در کابل و دیگر ولایت ها غصب شده است.

مقام ها در وزارت امور شهرسازی از توقف کار ساخت شهرک های غیرقانونی خبر میدهند

About Ariana News

Avatar

Check Also

تخریب یک قرارگاه طالبان – غزنی

(Last Updated On: فوریه 19, 2020)در یک عملیات شبانه نیروهای ویژه در ولایت غزنی، یک …