خبرهای تازه

مقام های محلی: برخی از فرماندهان در ارزگان پاسگاه های امنیتی را به طالبان می فروشند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2017)

مقام های محلی در ولایت ارزگان میگویند: برخی از فرمانده هان نیروهای دولتی در ارزگان پاسگاه ها را برای طالبان می فروشند و شماری دیگر هم با برکنار شدن شان، از سلاح دولت در برابر دولت آتش می کنند.

رحمت شاه قیمتی، فرمانده لوای چهارم ارتش ارزگان گفت: “برخی افراد نااهل در جمع پولیس نفوذ می کنند و پاسگاه ها را بر هراس افگنان می فروشند. اداره های کشفی کار می کنند که این گونه افراد را شناسایی کنند؛ هرچند که شمار شان کم شده است.”

فرمانده هان کندک های عملیاتی نیروهای دولت در ارزگان بیشتر متنفذین قومی اند که از یک سو رتبه پایین نظامی دارند و از سوی دیگر کمتر آموزش های نظامی دیده اند. این فرمانده هان مدیریت بخش کلیدی جنگ را بر دوش دارند و وابسته به یک قوم اند.

عبدالواحد پتان، معاون والی ارزگان بیان داشت: “فرمانده هانی که در راس کندک های عملیاتی کار می کنند، بسیاری آنان متنفذین قومی اند که رتبه ساتمنی یا حتا بریدملی دارند و به یک قوم مربوط می شوند.”

در همین حال رحمت الله صدیقی، فرمانده پولیس ارزگان مدعی است که “موتر شوی” و افراد “کوچه گشت” به عنوان فرماندهان جنگی استخدام شده اند.

اما برکناری این فرماندهان هم کار ساده نیست چرا که نمونه های وجود دارد که شماری از فرماندهان با شنیدن خبر برکناری شان، از سلاح دولت بر ضد دولت آتش کرده اند و آماده ترک موقف شان نبوده اند.

آقای صدیقی در مورد می افزاید که بر سر شماری از این افراد زورگو”خریطه انداخته ایم و به مرکز راهی شان نمودیم”.

 

سربازان هم انتقاد می کنند که فرمانده هان شان، خون آنان را معامله می کنند.

کریم الله، سرباز پولیس ملی در ولایت ارزگان در مورد فروش پاسگاه های دولتی به آریانانیوز گفت: “برایتان گفته نمی توانم که افراد قدرتمند این کار را انجام نمی دهند، خون من را می فروشند، خون برادرم را می فروشند، خون عزیزان مان را می فروشند، خون این ملت را می فروشند.”

یکی از نمونه معامله گری در ارزگان؛ سال پار در حمله گسترده طالبان بر شهر ترینکوت، فرمانده پولیس نظم عامه ارزگان، فرماندهی و تجهیزات نظامی آن را به طالبان واگذار کرده بود و با جنگجویان طالب یکجا در برابر دولت جنگیده بود.

گزارشگر: باعث حیات و سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

شمار قربانیان ویروس کشنده در چین به ۱۷ نفر افزایش یافت

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)شمار قربانیان ویروس تازه کشف‌ شده در چین به ۱۷ …