معترضان غوری: اگر به خواست های مان رسیدگی نشود به هیئت حکومتی اجازه برگشت نمی دهیم

(Last Updated On: نوامبر 20, 2017)

معترضان غوری در یازدهمین روز اعتراض هایشان هشدار می دهند که اداره های دولتی را تسخیر خواهند کرد.

هرچند هیاتی از حکومت مرکزی به غور رسیده است اما معترضان هشدار می دهند تا زمانیکه به خواسته های غوریان رسیدگی نشود به هیات حکومتی نیز اجازه خارج شدن از این ولایت را نمی دهند. 

شیر محمد حاجی زاده، مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور ولایت ها وعده ساخت چهل کیلومتر از شاهراه هرات – غور و غور کابل را سپرد اما این وعده رهبران حکومت از سوی معترضان رد شده است.

رئیس شورای ولایتی غور هشدار می دهد که تا پاسخ قناعت بخش حکومت مرکزی به خواسته های باشنده های این ولایت، هیات حکومت در غور باقی می ماند.

فضل الحق احسان، رئیس شورای ولایتی غور در گردهمائی اعتراضی امروز گفت: هیئتی که آمده است قدم شان روی چشم اما به خدا قسم است که اگر جواب قناعت بخش ندهد از پیش ما رفته بتواند.”

معترضان غوری حکومت مرکزی را به زیرپا کردن حقوق باشنده های این ولایت متهم می کنند.

نظر محمد، رئیس شورای شهر فیروزکوه می گوید: رهبران حکومت همواره به باشنده های این ولایت جفا کرده اند.

رئیس شورای شهر فیروزکوه که در جمع معترضان سخن میزد اظهار داشت: “ای رئیس جمهور فراموش کار؛ کرزی پفک و دروغگوی گذشته، به ای عبدالله عطری می گویم که صبر غوری ها را امتحان نکنید! دیگر غوری ها تحمل دروغ و فریبکاری شما را ندارند.”

این درحالیست که اعتراض های مدنی باشنده های غور از یازده روز به این طرف آغاز شده است. آنان خواهان ساخت شاهراه هرات- غور، غور- کابل، ساخت بند پوزه لیچ و تامین انرژی برق در این ولایت هستند. همچنان، آنان هشدار می دهند که اگر به خواسته های رسیده گی نشود؛ دروازه های تمام ادارات دولتی این ولایت را مسدود می کنند.

گزارشگر: فواد احمدی

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته شدن بیش از ۱۳ سرباز افغان در حمله‌ی طالبان – کندز

(Last Updated On: ژانویه 29, 2020) در نتیجه حمله طالبان بر مرکز ولسوالی دشت ارچی …