خبرهای تازه

تجمع اعتراضی در محل دیدار رئیس جمهور غنی در آسترالیا

(Last Updated On: آوریل 3, 2017)

Australia Afghanistan

به روز دوشنبه صدها معترض به سفر رئیس جمهور غنی به آسترالیا از رئیس جمهور کشور خواستند تا بگفته آنها تبعیض با هزاره ها را خاتمه بدهد و با بازگرداندن پناهجویانی که آسترالیا آنها را نمی پذیرد، مخالفت کند.

معترضان که در بیرون محل دیدار رئیس جمهور با فرماندار کل این کشور در “کانبرا” تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند با خود شعارهای “افغانستان محل امنی برای هزاره ها نیست” را حمل می کردند.

این اولین سفر یک رئیس جمهوری افغانستان به استرالیا است.

یکی از معترضان به خبرگزاری اسوشیتدپرش گفته است که شرایط امنیتی در افغانستان برای اعضای جامعه هزاره و برای دولت افغانستان در ادامه پذیرش پناهجویانی که آسترالیا آنها را رد می کند، رو به وخامت گذاشته است.

افغانستان در سال 2011 تفاهمنامه ی را با استرالیا به امضا رساند که باید آن دسته از پناهجویانی که درخواست پناهندگی شان رد می شود، به کشور مبدا باز گردانده شوند.

مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا گفت که این سفر بیانگر ارتباط عمیق میان دو کشور است.

ترنبول در اعلامیه ای گفته است که طی این سفر، مذاکراتی با تمرکز بر شرایط امنیتی و همکاری توسعه برای کمک به افغانستان در راستای تلاش آنها برای ایجاد کشوری سعادتمندتر، امن تر و خودکفاتر خواهیم داشت.

وی افزاده که ما به دنبال ارتقای شراکت میان کشورهایمان در شماری از حوزه ها شامل توانمندسازی زنان و دختران، ظرفیت سازی بخش دولتی و بهره وری کشاورزی هستیم.

رئیس جمهور غنی و جولی بای شاپ وزیر خارجه استرالیا از بنای یادبود جنگ این کشور نیز بازدید کردند.

استرالیا از زمان آغاز ماموریت اش از سال 2001 در افغانستان 41 سرباز خود را از دست داده است و هم اکنون حدود 270 سرباز استرالیایی در قالب نیروهای حمایت قاطع تحت رهبری ناتو در افغانستان فعالیت دارند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان با حساب سه بر صفر مغلوب قرغزستان شد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان، الیوم جمعه، …