خبرهای تازه

معاون محبس بغلان دست داشتن در انتقال فرمانده طالبان را رد می کند

(Last Updated On: آگوست 3, 2016)

baghlanمعاون امنیتی محبس بغلان که متهم به انتقال یک فرمانده طالبان به کابل است میگوید، برخی منابع پولیس این ولایت در نشر گزارش دستگیری فرمانده کماندو طالبان و انتقال وی در یک عراده موتر هایلکس به کابل، یک هفته تاخیر و در ضمن کتمان جرم و حقیقت کرده اند.

محمد احسان قریشی، معاون امنیتی و سرپرست محبس بغلان ادعاها علیه خود را رد کرده می گوید که در طول ۲۷ سال ماموریت وسایط شخصی نداشته است.

وی در صحبت با آریانانیوز گفت: پولیس کتمان جرم کرده است، در یک هفته پولیس نتوانسته است که هویت مالک موتر را تشخیص بدهد و اتهام بسته اند که این هایلکس مربوط معاونیت امنیتی محبس بغلان است.

وی گزارش های نشر شده را رد کرده می گوید محبس بغلان در تشکیل خود موتر نوع هایلکس ندارد و من در طول 27 سال ماموریتم حتی یک بایسکل هم نتوانسته ام بخرم.

به روز دوشنبه یک فرمانده کوماندوی طالبان که در درگیری های کندز زخم برداشته بود و در یک موتر هایلکس جهت تداوی به کابل انتقال داده می شد از سوی پولیس بغلان بازداشت گردید.

اکنون نور حبیب گلبهاری فرمانده پولیس بغلان پس از یک روز تائید میکند که این هایلکس با نمبر پلیت (83557)، منفی 4 کابل، موتر شخصی آمر توقیف خانه ولسوالی پل حصار این ولایت است.

اما آمر توقیف خانه ولسوالی پل حصار بغلان هرگونه دست داشتن خود را در انتقال این فرمانده کماندو طالبان مسلح به کابل رد میکند و از دادستان کل می خواهد که به ریاست دادستانی امنیت ملی وظیفه بسپارد که تشخیص بدهند که این موتر متعلق به کدام شخص می باشد و در ختم پروسه تحقیق گزارش آن را به نشر برسانند.

آقای قریشی از ارگان های عدلی و قضایی تقاضا میکند که اصل واقعیت این جنایت بزرگ را بررسی و به نشر برسانند.

این درحالیست که پیش از این فرمانده پولیس بغلان و سخنگوی این ولایت هر گونه دست داشتن معاون امنیتی محبس بغلان را در این قضیه رد کرده بود، اما در مورد مالک این موتر و راننده آن چیزی نگفته بودند.

گزارش: ذاکر نوری

About Ariana News

Check Also

سفارت امریکا از وقوع حملات احتمالی در روز نوروز هشدار میدهد

(Last Updated On: مارس 19, 2019) سفارت امریکا در کابل در اعلامیه‌ ای هشدار داده …