خبرهای تازه

معاملات پنهانی در روند رای دهی به نامزد وزیران در پارلمان

(Last Updated On: دسامبر 11, 2017)

نماینده ولایت نیمروز در مجلس نماینده گان میگوید: منشی مجلس فهرست بیش از شصت نفری نماینده گان را به یکی از وزیران فرستاده که به وی رای اعتماد می دهند و در بدل آن خواستار مقرری دو نفر شده است.

فرشته امینی، نماینده نیمروز در مجلس گفت: “فهرست شصت و دو نفری از سوی قادر زازی به یک وزیر داده شده است. او گفته که این وکیلان به او رای میدهد و در بدل آن خواستار مقرری دو نفر شده است که من خبر ندارم و نام من هم دراین فهرست است.”

اما منشی مجلس نماینده گان، عبدالقادر زازی این ادعا را رد کرد و اظهار نمود که در صورت ثابت شدن این ادعا حاضر است از مجلس نماینده گان استعفا دهد.

آقای زازی بیان داشت: “باید نام این وزیر گرفته شود. این وزیر خواسته شود و اگر این ادعا ثابت شود من استعفا میدهم. اگر نشد باید اصول وظایف داخلی بر این وکیل که ادعا کرده عملی گردد.”

در همین حال رئیس مجلس نماینده گان، عبدالرووف ابراهیمی اتهامات بر مجلس نماینده گان را نگران کننده دانست و گفت که این موضوع به گونه جدی بررسی خواهد شد.

آقای ابراهیمی اضافه کرد: “اتهام وارد کردن به این مجلس به دور از حقیقت است و اگر ثابت شود، فرهنگ خوب است؛ در غیر آن نباید چنین اظهارات صورت گیرد. کمیسیون مصونیت وکیلان باید این موضوع را پیگیری کند.”

پیش از این نیز برخی از نماینده گان مردم در مجلس از سوی یک دیگر متهم به فساد و معامله گری هایی شده اند؛ اتهاماتی که ازسوی این نماینده گان همواره رد شده است.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

حمایت مجلس سنا از بازرسی موترهای شیشه سیاه از سوی پولیس

(Last Updated On: اکتبر 13, 2019) گشت و گذار موترهای شیشه سیاه و فاقد اسناد، …