خبرهای تازه

مسوولیت حفاظت از کمربندهای امنیتی شهر فراه به نیروهای کماندو سپرده شد

(Last Updated On: می 18, 2018)

مقام ‌های محلی ولایت فراه میگویند که مسؤولیت حفاظت از کمربندهای امنیتی شهر فراه را به نیروهای کماندو سپردند.

عبدالبصیر سالنگی، والی فراه اظهار نمود که این تصمیم از سوی شورای نظامی این ولایت به هدف جلوگیری از ورود دوباره طالبان به شهر اتخاذ شده است.

آقای سالنگی گفت: “به نماینده گی از مردم فراه اطمینان میدهم که شهر فراه کاملا در امنیت است. هیچ قابل تشویش نیست. نیروهای امنیتی درحومه های شهر فراه درحال بازرسی هستند.”

محمد ناصر هدایت،  فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر بیان کرد: “دشمن با تلفات سنگین ساحه را رها کردند. تلفات متقبل شدند. جسدهای شان در ساحه باقی مانده است و ما هم خساراتی داشتیم که به رسانه ها اطلاع دادیم.”

به باور مسولان، طالبان می خواستند در حمله خود، اداره زندان این ولایت، ریاست امنیت ملی، و بانک ها را در اختیار شان بگیرند. مقام های امنیتی مستقر در فراه، نقش نیروهای کماندو، نظامیان ناتو و نیروهای هوایی را در عقب راندن طالبان برجسته میدانند.

در این درگیری ها شماری از باشند گان فراه هم از خانه های شان بیجا شده اند.

فرید  بختور، رییس شورای ولایتی  فراه تصریح نمود: “طالبان ترسیدند و از ساحه فرار کردند. به اطمینان گفته می توانیم که فراه به حالت عادی برگشته است.”

دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه نیز افزود: “از رییس جمهور میخواهیم یک هیئات با صلاحیت را برای گرفتن گزارش دقیق بفرستند تا دوباره این فاجعه تکرار نشود.”

درگیری میان نیروهای افغان و گروه طالبان در شهر فراه، بامداد روز سه شنبه آغاز و تا صبح روز پنجشنبه ادامه داشت.

مقام‌های حکومت افغانستان ادعا می‌کنند که تلفات سنگین بر گروه طالبان وارد شده است. از سوی دیگر، با افزایش ناامنی‌ها در فراه، وزارت معارف با نشر اعلامیه‌ ای گفته است که برای مصؤونیت دانش آموزان  و آموزگاران تا اطلاع بعدی، مکتب ها  در این ولایت تعطیل است.

گزارشگر: شاپور فرهمند

About Ariana News

Check Also

رانش کوه در بدخشان جان هشت تن را گرفت

(Last Updated On: ژانویه 17, 2019) رانش کوه در ولسوالی راغستان ولایت بدخشان جان هشت …