مسلمیار: همکاری روسیه با طالبان دشمنی با افغانستان است

(Last Updated On: نوامبر 20, 2016)

capture

فضل الهادی مسلمیار، رییس مجلس سنا میگوید که همکاری روسیه با گروه طالبان سخت نگران کننده بوده و این کار دشمنی آشکار با مردم افغانستان است.

اظهارات تازۀ نمایندۀ ویژۀ رئیس جمهور روسیه برای افغانستان و پاکستان مبنی بر همکاری و تماس این کشور با گروه طالبان، با موجی از انتقاد های سخت مجلس سنا روبرو شده است.

رئیس مجلس سنا می گوید، که هر گونه همکاری روسیه با طالبان دشمنی آشکار با مردم افغانستان است و باید جلو این مداخله ها گرفته شود.

“همکاری روسیه با طالبان را به شدت محکوم میکنیم و این کار دشمنی آشکار با مردم افغانستان است، میخواهیم جلو این مداخله ها که به زیان کشور است گرفته شود.”

درهمین حال شماری از سناتوران تاکید می ورزند که سیاست های ناکام آمریکا سبب شده است تا افغانستان به میدان جنگ نیابتی شماری از کشور ها مبدل گردد و این کار چالش بزرگی به افغانستان خواهد بود.

جمعه الدین گیانوال، یک تن از سناتوران میگوید: “سیاست ها و پالیسی نا درست آمریکا سبب شده است تا افغانستان به میدان جنگ رقابت های کشورها مبدل گردد، حمایت روسیه از طالبان نگران کننده است و این کار میتواند آتش جنگ در افغانستان را بیشتر شعله ور بسازد.”

سناتوران در مجلس تاکید می ورزند که حکومت مسوول است تا جلو هرگونه مداخلۀ پنهانی و آشکار کشورهای را بگیرد که تلاش میکنند تا منافع شان را در افغانستان به شدت بخشیدن جنگ جستجو کنند، در غیر آن سرنوشت افغانستان مانند سوریه خواهد بود.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ علما از مردم خواست در نمازهای جماعت شرکت نکنند

(Last Updated On: آوریل 5, 2020)کمیسیون عالی علمای کشور از تمامی مردم می خواهد تا …