مسلمیار: مجلس سنا از هیچ دسته انتخاباتی پشتیبانی نمی‌کند

(Last Updated On: اکتبر 8, 2019)

فضل‌هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنا، می‌گوید که کمیسیون مستقل انتخابات بربنیاد آرای پاک مردم باید نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند و این مجلس از هیچ‌کدام از دسته‌های انتخاباتی حمایت نمی‌کند.

رئیس مجلس سنا، تاکید می‌ورزد که  کمیسیون مستقل انتخابات عدالت را تأمین کند و رئیس‌جمهور آینده بر بنیاد خواست و آرای مردم باید تعیین شود.

رئیس مجلس سنا، میگوید: “فیصله‌های حقوقی کمیسیون‌ها را ما حمایت می‌کنیم و مجلس سنا هیچ تشویش و مخالفت ندارد و تنها از کمیسیون می‌خواهیم که عدالت را تامین کند و جلو تقلب‌کاران را بگیرد و هر سیاسیون که سوء استفاده می‌کنند و یا توقع دارد از مشرانو جرگه، مشرانو جرگه درحمایت هیچ تکت نیست و در برابر تقلب کاران ایستاده است و کمیسیون‌های انتخاباتی هر فیصله که می‌کنند ما حمایت می‌کنیم.”

وی همچنان، تاکید می‌کند که این مجلس در حمایت هیچ دسته انتخاباتی قرار ندارد و تنها آرای پاک مردم باید سرنوشت زعیم آینده کشور را رقم بزند.

درهمین حال، شماری از اعضای این مجلس، تأکید می‌ورزند که صلاحیت رأی مردم را آقای غنی و عبدالله ندارند و برتصمیم کمیسیون انتخابات باید حرمت گذاشته شود، درغیرآن نظام با بحران بزرگی مواجه خوهاد شد.

محمد ولی علیزی، یک عضو این مجلس سنا، اظهار میدارد: “اختیار رای ما را نه غنی دارد و نه عبدالله دارد و همه با قربانی ها و بهای خون رای داده اند و اجازه معامله را به کسی نمی دهیم وآرا برای بازی سیاسی نیست.”

پس از ایجاد تنش‌ها میان شماری از دسته‌های انتخاباتی درباره آرای مردم، رییس مجلس سنا می‌گوید که به فیصله‌های قانونی کمیسیون مستقل انتخابات باید حرمت گذاشته شود و جلو تقلب کاران دراین روند ملی باید گرفته شود.

این گفته‌ها از سوی رئیس و اعضای مجلس سنا، در حالی ابراز می‌شود که پیش از این رئیس این مجلس تأکید بر شمارش آرای بدون بایومتریک کرده  و هشدار داده بود که آرای بدون بایومتریک را به هر نوعی که باشد بالای کمیسیون مستقل انتخابات می‌شمارد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

سقوط هواپیمای آمریکایی در غزنی؛ بقایای اجساد بدست آمده است

(Last Updated On: ژانویه 29, 2020)سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان روز گذشته، ۲۸ …