خبرهای تازه

مسعود: حلقاتی در داخل کشور می خواهند افغانستان را به سال های جنگ برگردانند

(Last Updated On: جولای 7, 2017)

حلقه هایی در داخل کشور وجود دارند که می خواهند افغانستان را به سال های جنگ برگردانند.

احمد ولی مسعود رییس بنیاد احمدشاه مسعود در همایش سالگرد وفات سید حسین انوری رهبر حزب حرکت اسلامی افغانستان می گوید برخی افراد با استفاده از نام قوم می کوشند، افغانستان را به پرتگاه سقوط بکشانند آقای مسعود برای حل این بحران تشکیل اجماع ملی را پیشنهاد می کند.

آقای مسعود می گوید:” امروز متاسفانه مسئله تضادها بیشتر شده، تضادهای قومی، زبانی، مذهبی، کسانی هستند که این موضوعات را دامن میزنند، کسانی هستند که نمی خواهند افغانستان به پیش برود، این بسیار خطرناک است، افغانستان را به لبه سقوط میبرد. ما بارها گفتیم که با ایجاد دیدگاه واحد اعتماد سازی کنیم، دولت وحدت ملی شکل دهیم و بالاخره به دولت ملی برسیم. این گونه نمی شود که هرکس مطابق سلیقه خود بگوید اجماع میاورم، پس افغانستان را به بیراهه و به لبه سقوط میبرد.”

به باور آقای مسعود علت اصلی مشکلات کنونی عملی نشدن توافقنامه حکومت وحدت ملی می باشد.

درهمین حال پسر سید حسین انوری نیز از حکومت لب به انتقاد می گشاید.

خلیل انوری پسر سید حسن انوری می گوید: “حکومت وحدت ملی در عمل کاری که بتواند نتایج قابل ملموس داشته باشد هنوز انجام نداده، در صورتیکه رفتارها و منش های سیاسی تغییر نکند نمی توانیم ادعای اصلاحات داشته باشیم.”

سید حسین انوری یکی از چهره های اثرگذار جهادی شناخته می شود که در روند سیاسی کشور نقش فعال داشت. انوری در حکومت کرزی در سمت های وزیر زراعت و والی هرات کارکرد. وی در شانزدهم سرطان سال گذشته در نتیجه بیماری که داشت وفات نمود.

گزارشگر: لیدا نیازی

About Ariana News

Avatar

Check Also

وزارت زراعت: ۵۰ درصد مردم افغانستان مصئونیت غذایی ندارند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019)سازمان جهانی  زراعت و غذا نبود مصئونیت غذایی را در …