خبرهای تازه

مسئولان: کمیسیون انتخابات آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است

(Last Updated On: اکتبر 7, 2019)

مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که برای ششم میزان، روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، همه آماده‌گی‌ها گرفته شده است.

مسئولان در این کمیسیون تأکید می‌ورزند که برای جلوگیری از تقلب، ثبت تصویر بانوان رأی‌دهنده در دستگاه بایومتریک همچنان حتمی می‌باشد.

حوا علم نورستانی، رئیس این کمیسیون، میگوید: “ما به مردم افغانستان تعهد می کنیم که کمیسیون انتخابات به گونه کامل آمادگی دارد و همه ای برنامه های که داشتیم همه به پایان رسیده است ما برنامه های مان را مطابق بالیسی تمام کردیم و برای نظارت آمادگی داریم.”

در همین حال، خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، می‌گوید که ۴۳۱ مرکز رأی‌دهی در روز انتخابات در سراسر کشور به دلیل تهدیدهای امنیتی مسدود خواهد بود و امنیت ۴۹۴۲ مرکز رأی‌دهی را هم در سه بخش تنظیم کرده اند و امنیت آن را تأمین می‌کنند.

آقای سادات، اظهار میدارد: “نیروهای امنیتی از امروز تمام تدابیر امنیتی را برای انتخابات در سراسر کشور در مراکز رای دهی دفاتر محترم ولایتی کمیسیون های انتخاباتی گرفته اند  ۴۳۱ مرکز با فیصله کمیسیون های اتنخابات تیم های مشترک در سطح ولایات به شمول والی صاحبان محترم قمندانان امنیه مسدود می باشد.”

با این حال، در روزهای پایانی پیکارهای انتخاباتی چندین ادعا به آدرس کمیسیون انتخابات از بهر گماشتن‌های بی‌موجب صورت گرفته، اما دبیرخانه کمیسیون انتخابات همه این اتهام‌ها را رد می‌کند.

عبدالرحمان ننگ، رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید: “من از اینجا به همه مردم افغانستان وعده می کنم که اگر یک مورد فساد در ریاست اجرائیه کمیسیون که من در راس آن هستم را پیدا کردند من کمیسیون را ترک می‌کنم.”

کمیسیون انتخابات یک نگرانی دیگر از نبود کارمندان زن در دست کم ۴۵۰ مرکز رأی دهی دارد. 

با این همه، کمیسیون انتخابات، از برگزاری انتخابات شفاف به مردم اطمینان داده می‌گوید که اعضای این کمیسیون برای انتخابات بی‌طرفانه کار خواهند کرد.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

جاپان ۳.۸ میلیون دالر برای حفظ آبدات تاریخی ولایت بامیان کمک کرد

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)جاپان نزدیک به چهار میلیون دالر برای مرمت کاری و …