خبرهای تازه

مسئولان امنیتی در جلسه استجوابیه مجلس حاضر نشدند

(Last Updated On: سپتامبر 10, 2018)

به روز دوشنبه، مجلس نماینده گان مسوولان امنیتی را از بهر افزایش نا امنی ها و میزان بلند تلفات برای پاسخگویی فرا خواند، اما این مسوولان در نشست عمومی حاضر نشدند و این کار خشم اعضای این مجلس را برانگیخت.

دراین میان اقبال صافی رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نماینده گان می گوید که وزیران دفاع ملی و امور داخله مهره های بیرونی هستند که هیچ تعهد برای رسیده گی به چالش های امنیتی ندارند.

آقای صافی گفت: “وزیر امور داخله و وزیر دفاع ملی مهره های استخبارات بیرونی هستند که در کابینه افغانستان جابجا شده اند. اینها سر خون مردم افغانستان تجارت می کنند، اینها بخاطر بقای خود منافع افغانستان را فکر نمی کنند.”

محمد نعیم لالی حمیدزی، نماینده مردم قندهار در مجلس افزود: “معصوم ستانکزی در قتل مردم افغانستان شریک است. معصوم ستانکزی به طالبان سلاح می دهد، معصوم ستانکزی تریاک هلمند را جمع آوری می کند.”

درهمین حال شماری از اعضای مجلس خواستار استیضاح و سلب صلاحیت بی قید و شرط مسوولان امنیتی هستند.

عبدالرحیم ایوبی، نماینده مردم قندهار در مجلس اظهار داشت: “بیآئید که مستقیماً وزیران داخله و دفاع را بدون سوال و جواب استیضاح کنیم. حتی با کارت سرخ سلب صلاحیت شان کنیم.”

غلام حسین ناصری، نماینده مردم میدان وردک در مجلس افزود: “نیامدن سکتور امنیتی آشکار ترین بی حرمتی به خانه ملت و مردم افغانستان است و انتظار بودیم که بیایند و پاسخ بگویند که چرا تجهیزات توسط خائنان به مخالفان تسلیم داده میشود.”

سرانجام مجلس نماینده گان برای استیضاح مسوولان امنیتی فورم اسیتضاح گذاشت تا بیست در صد امضای کل اعضا گرد آوری شود.

روند استیضای مسوولان امنیتی با گرد آوری بیست در صد امضای کل اعضای مجلس بر بنیاد قانون عملی می گردد و با در نظرداشت نبود نصاب لازم احتمال دارد تا این روند با تاخیر مواجه شود.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Check Also

سفارت امریکا از وقوع حملات احتمالی در روز نوروز هشدار میدهد

(Last Updated On: مارس 19, 2019) سفارت امریکا در کابل در اعلامیه‌ ای هشدار داده …