مسؤولان: ۲۵۰ تن در سیلاب‌های اخیر در کشور جان باختند

(Last Updated On: آوریل 17, 2019)

در نتیجه سرازیر شدن سیلاب‌ها در کشور نزدیک به دو صد و پنجاه تن جان باخته و  بیش از پانزده هزار منزل مسکونی ویران گردیده است.

 وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث با ابراز این مطلب می‌گوید که برای بیش از شش‌هزار خانواده که در نتیجه‌ این سیلاب‌ها آسیب دیده اند پول نقد و برای نزدیک به بیست و پنج‌هزار خانواده دیگر مواد غذایی و غیر غذایی از سوی این وزارت توزیع گردیده است.

رشاد عزیز، رییس دفتر اداره امور رسیدگی به حوادث می‌گوید: “۲۳۵نفرشهید داریم، ۳۸ نفر مفقود داریم و ۲۹۴ نفر هم زخمی داریم، و هم چنان در مورد خانه های که کلا تخریب شده است ۱۵۱۵۳ خانه است.

در همین حال، شماری از شهروندان کشور می‌گویند که سرازیر شدن سیلاب ها برای شان خسارات زیادی به بار آورده است و از سوی دولت تاکنون هم هیچ مساعدتی دریافت نکرده اند.

شمس الرحمان، باشنده  ولایت پروان در این مورد می‌گوید: “حتا ما یک لحاف و یا کمپلی نداریم در خانه خود که شب آنرا بپوشیم و همه را از خانه بیرون کردیم.”

حبیب خان باشنده ولایت جوزجان اظهار میدارد: “هیچ آبادی نمانده است و حتا پنج ذخیره بود و انرا هم از بین برده است.”

بر اساس آمارها از سوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث؛ در نتیجه این سیلاب‌ها،۱۷۷۴۰خانه قسماٌ تخریب گردیده، ۱۰۶۲۲ راس مواشی از بین رفته و ۳۴۱ مورد تخریب جاده‌ها گزارش شده است.

این در حالیست که همه ساله باران‌های موسومی و جاری شدن سیلاب در برخی ولایت‌های کشور تلفات و خساراتی را به شهروندان کشور به بار می‌آورد؛ شهروندان کشور از حکومت می‌خواهند که برای کاهش خسارات ناشی از این رویداد‌های طبیعی تدابیر پیش‌گیرانه را در تمامی ولایت‌ها اتخاذ کند.

گزارش دهنده: ادریس قادری

About Ariana News

Avatar

Check Also

صد سال پس از استقلال؛ افغانستان فاقد استقلال مالی و اقتصادی است

(Last Updated On: آگوست 19, 2019) با آن‌که دولت‌ها تلاش‌هایی را برای خود کفایی کشور …