خبرهای تازه

مرکز ولسوالی جانی خیل برای سومین بار به تصرف طالبان در آمد

(Last Updated On: آگوست 10, 2017)

مرکز ولسوالی جانی خیل پکتیا برای سومین بار به تصرف طالبان مسلح در آمد.

ولسوالی جانی خیل پکتیا در فاصله زمانی یک ماه دو بار به دست طالبان مسلح سقوط کرد. هر چند نیروهای امنیتی در مناطق رباط، کوتل شپیگل و شماری از روستاهای جانی خیل حاکم اند اما مرکز ولسوالی پس از یک شبانه روز جنگ به تصرف طالبان مسلح در آمده است.

امر امنیت فرماندهی پولیس پکتیا میگوید: نیروهای امنیتی به دلیل جلوگیری از تلفات غیر نظامیان عقب نشینی تاکتیکی کرده اند و تلاش ها برای عقب زدن شورشیان همچنان ادامه دارد.

نثار احمد عبدالرحیم زی، امر امنیت فرماندهی پولیس پکتیا در صحبت با آریانانیوز گفت: “بخاطر جلوگیری از تلفات غیرنظامیان نیروهای ما عقب نشینی تاکتیکی کرده اند و هنوز هم جنگ در محل ادامه دارد.”

طالبان پس از آنکه مرکز ولسوالی جانی خیل پکتیا را سقوط دادند ساختمان و فرماندهی پولیس این ولایت را به آتش کشیده اند. مقام های محلی در این ولایت میگویند که طالبان در پی ایجاد مراکز دایمی و پناهگاه امن در جانی خیل اند.

شمیم کتوازی، والی ولایت پکتیا در این مورد گفت: “عشر جلغوزه و استراتیژیک بودن جانی خیل برای طالبان بسیار مهم است. از همین رو میخواهند که این ولسوالی را به تصرف داشته باشند اما این خیال را به خواب خواهند برد.”

پیش از این، طالبان برای یازده روز توانستند این ولسوالی را به تصرف خود در آورند و شماری از سربازان را با خود برده و بر صورت اجساد برخی از سربازان دیگر تیزاب پاشیده بودند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ و سپیدار دو هیات گفتگو کننده جداگانه تشکیل می‌دهند

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)یک منبع از ریاست اجرایی کشور می‌گوید که هیات مذاکره …