مراسم هفته ى شهدا با حضور رهبران و قوماندانان جهادي بزرگداشت شد

(Last Updated On: سپتامبر 10, 2011)

در كابل روز جمعه(۱۸ سنبله) درمراسم ویژه ایكه براى بزرگداشت هفته ى شهدا و شهادت قهرمان ملى احمد شاه مسعود برگزارگرديد مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول رییس جمهورهشدار داد كه:

اگر در وضعیت کنونی جامعه جهانی از کشور بیرون شود افغانستان دوباره به جنگ های داخلی سوق داده خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور که در مراسم بزرگداشت ازهفته ى شهدا و دهمین سالروز شهادت احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور با حضور شماری از شخصیت های جهادی ،اعضای شورای ملی و مقام های حکومتی صحبت می کرد , عامل اصلی بحران کنونی را در کشور اختلافات در ادارات دولتی خواند.

مارشال فهیم برتامین وحدت ملی و ایجاد اجتماع ملی تاکید کرد.

وزیر دفاع ملی کشور از تهدیدات بیرون مرزی هشدار داد.

ازاین روز همه ساله از سوی حکومت و بیناد شهید مسعود با راه اندازی مراسم ویژه بزرگداشت می گردد. ، مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول رییس جمهوردر سخنرانی در این مراسم دور کردن مجاهدین از صحنه سیاست را مورد انتقاد قرار داده و هشدار داد اگر در وضعیت کنونی جامعه جهانی از کشور بیرون شود افغانستان یک بار دیگر به جنگ های داخلی روبرو خواهد شد.

معاون اول رییس جمهوروضعیت کنونی کشور را حساس خوانده عاملی اصلی بحران های موجود را برخورد های سلیقه ای و اختلافات میان ادارات دولتی عنوان کرد. همچنان بر ایجاد اجتماع و وحدت ملی تاکید کرد.

برهان الدین ربانی ريیس شورای عالی صلح،  عبدالرب رسول سیاف     عضو ولسی جرگه و محمد محقق عضو ولسی جرگه با اشاره برنقش و فداکاری های احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور, جنگ روان را در افغانستان تحمیل شده از بیرون خوانده میگویند:

برنامه های به هدف نابودی افغانستان توسط حلقاتی دربیرون و داخل کشور جریان دارد.

احمد ولی مسعود رییس بیناد شهید احمد شاه مسعود باردیگراز حکومت می خواهد تا با ایجاد کمیسیونی عاملان ترور قهرمان ملی و شماری دیگری ازقومندانان جهادی را که در چند سال اخیر کشته شده اند شناسايی کند.

وى تاكيد نمود كه:

هرچند ترور احمد شاه مسعود دو روز پیش از رویداد یازدهم سپتامبر به نیویارک بوده است اما پرسشهای زیادی را درمورد ارتباط ترور قهرمان ملی با این رویداد برانگیخته است باانکه طالبان درنخست مسوول این ترور خوانده شده اند اما طالبان هیچگاه مسوولیت انرا نپذیرفته اند درحال حاضر ده سال از شهادت احمد شاه مسعود می گذرد ولی تاکنون طراحان و علامان ان شناسای نشده اند

About ATN News

Check Also

۱۷ طالب مسلح در فاریاب کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: می 26, 2019) مقام‌های امنیتی در ولایت فاریاب از کشته و زخمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.