مراسم عاشورا تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد

(Last Updated On: سپتامبر 10, 2019)

از دهم محرم، طی تدابیر خاص امنیتی، به شیوه‌های گونه‌گون در سراسر کشور بزرگداشت شد.

هرچند این روزها تهدیدات امنیتی در کشور بالا است، اما از عاشورای حسینی، روز شهادت مظلومانه نواده پیامبر اسلام (ص) طی تدابیر شدید امنیتی در هم‌کاری با شهروندان شهرهای مختلف کشور تجلیل به عمل آمد.

سیدامان الله، یک عضو نیروی مردمی، در این باره میگوید: “برای مهار حمله‌های داعش آمادگی گرفته ایم،روزی برسد که دگه نیاز به گرفتن تفنگ ازسوی مردم نباشد.”

در همین حال، در مقایسه با سال‌های گذشته حضور شهروندان کشور در مکان‌های مذهبی(مساجد و تکیه خانه‌ها) کم‌رنگ به نظر می‌رسید.

غلام عباس، یک باشنده کابل، در ا ین مورد بیان میدارد: “همین تهدیدها سبب شده که مردم کمتر شرکت کنند.”

روی هم رفته، برنامه‌های ویژه اعزاداران در هرگوشه‌ای از شهر گرم بود، از برپایی مراسم دعا خوانی و خیرات گرفته تا اهدای خون به نظامیان با پیام هم‌دیگر پذیری باشنده‌گان کابل این روز را اعزاداری کردند.

عزیزالله،  مسئول سقاوخانه زیارت سخی، میگوید: “می‌خواهیم با چنین کار پیام روشن عاشورا را به مردم برسانیم.”

شماری از نیروهای مردمی، که از بهر تهدیدات امنیتی سلاح برداشته اند، می‌گویند ده شبانه روز می‌شود که سرگرم تأمین امنیت مساجد و تکیه خانه‌ها در شهر کابل استند.

از این روز تاریخی، در حالی در فضای امن در کشور بزرگداشت شد که سال‌های پیش محل تجمعات عزادارن از سوی نیروهای مخالف مسلح حکومت مورد حمله قرار گرفته و باعث کشته و زخمی شدن ده ها فرد ملکی شده است.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

مردی در بغلان سه عضو خانواده‌ی خانمش را کشت

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)یک مرد در ولایت بغلان سه عضو خانواده‌ی خانمش را …