خبرهای تازه

مدیریت مکاتب افغان ترک در جوزجان رسماً به بنیاد معارف ترکیه سپرده شد

(Last Updated On: آگوست 27, 2018)

بنیاد معارف ترکیه مقیم افغانستان می گوید که این بنیاد برنامه های آموزشی خویش را در مکاتب افغان ـ ترک ولایت جوزجان به طور رسمی آغاز کرده است.

بنیاد معارف ترکیه به روز یکشنبه در بیانیه ای گفته است که بر اساس یک تفاهم‌نامه‌ میان دولت افغانستان و ترکیه در ماه فبروری سال روان میلادی، اداره و مسوولیت تمامی مکاتب افغان-ترک به طور رسمی به این نهاد سپرده شده است.

گفته می‌شود که روند انتقال مکاتب دخترانه و پسرانه ولایت جوزجان به تاریخ (۲۵ آگست) سال روان میلادی آغاز شده بود و حالا بنیاد معارف ترکیه در شبرغان از ختم روند انتقال مکاتب افغان-ترک به این بنیاد خبر می‌دهد.

مجیب اولوداغ رییس بنیاد معارف ترکیه مقیم افغانستان در مراسم افتتاحییه این مکاتب گفته که «بخاطر آینده‌ی درخشان بنیاد معارف ترکیه برنامه های آموزشی خویش را در لیسه‌های عالی نسوان و ذکور در ولایت جوزجان بدون سکته‌گی با بیشتر از ۲۰ استاد مجرب ترکی» رسماً آغاز نموده اند.

اولوداغ می‌افزاید «بنیاد معارف ترکیه در افغانستان مصمم است که زمینه آموزش امروزی را برای فرزندان این سرزمین فراهم کند تا آنها آینده درخشانی را برای کشور شان رقم بزنند».

وی علاوه می‌کند که به زودی روند انتقال تمامی مکاتب افغان-ترک به این نهاد ختم خواهد شد.

اما فواد حیدری معاون مکاتب افغان ترک می گوید که مدیریت این مکاتب انتقال نیافته بلکه در زمینه مشکلات حقوقی وجود دارد که از طریق مراجع قانونی با آن رسیدگی خواهد شد.

About Ariana News

Check Also

شورای صلح از روسیه خواسته تا افغانستان را به میدان رقابت های جهانی مبدل نسازد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2018)نمایندگان شورای عالی صلح که از نشست مسکو برگشته اند …