محمود کرزی در پیوند به سیاسی شدن موضوع شهرک عینو مینه هشدار داد

(Last Updated On: نوامبر 26, 2017)

محمود کرزی، یکی از سهامداران عمده شهرک عینو مینه در کندهار و برادر حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین، در پیوند به سیاسی شدن موضوع بررسی قانونی این شهرک از سوی حکومت وحدت ملی هشدار داده است.

آقای کرزی در مصاحبه اش با آریانا نیوز گفته است:” نباید بر شهرک ضربه سیاسی وارد شود و اگر این موضوع سیاسی باشد، یک سلسله خرابی های دیگر در افغانستان آغاز خواهد شد”.

وی هم چنان تاکید دارد که این شهرک هیچ مشکلی قانونی ندارد و نباید هم در بررسی آن، برخورد سیاسی صورت بگیرد.

رئیس جمهور اشرف غنی در بیستم میزان سال روان دستور داد تا هیاتی از اداره لوی سارنوالی شهرک عینو مینه در کندهار را مورد بررسی قانونی و فنی قرار بدهد.

هرچند از آغاز بررسی این شهرک یک ماه میگذرد و هیاتی توظیف شده، براساس دستور رییس جمهور باید تا 15 روز دیگر بررسی هایش را تکمیل کند اما این هیات نتیجه بررسی های انجام شده اش را تا کنون علنی نساخته است.

با این حال، شماری از چهره های نزدیک به رئیس جمهور پیشین، حامد کرزی، این دستور رئیس جمهور غنی را واکنش و ابزار فشار در برابر برگزاری لویه جرگه عنعنوی میدانند.

عبدالرحیم ایوبی، یکی از نمایندگان ولایت کندهار در پارلمان در این مورد گفته است: “رییس جمهور می خواهد بر حامد کرزی فشار وارد کند و این حکم هم در واکنش به لویه جرگه عنعنوی است و دلیل دیگر اش سود گیری  اقتصادی می باشد”.

شهرک عینو مینه یکی از بزرگترین شهرک های رهایشی در ولایت کندهار است که کار ساخت و ساز آن بیش از یک دهه پیش آغاز شد و میلیون ها دالر در آن هزینه شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا طرح صلح میان فلسطین و اسرائیل را اعلام کرد

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020) آقای ترامپ در نشست خبری مشترک با نخست وزیر …