محقق: هراس افگنان سلاح های پیشرفته تر از نیروهای دولتی دارند

(Last Updated On: سپتامبر 20, 2018)

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی می گوید نزد هراس افگنان به مراتب سلاح پیش رفته تر از نیروهای دولتی قرار دارد اما حکومت به نظامیان هیچ توجهی ندارد.

آقای که در مراسم گرامی‌داشت از روز عاشورا سخنرانی می کرد، گفت که حکومت در اختیار نظامیان سلاح های موازی با هراس افگنان را قرار نمی دهد از همین رو تلفات نظامیان بالا گرفته است.

وی بیان داشت: “390 هزار اردو و پولیس داریم، این ها به نام است. کمبودات وسیع در این نهاد وجود دارد. این ها تمام مناطق را پوشش داده نمیتوانند. دشمن هر روز تشکیل نو می سازد برای تمامی ولسوالی ها. پول و سلاح های جدید می آورند و مناطق را می گیرند و روز به روز دامنه ی حکومت کم می شود.”

حکومت را نیز به کوتاهی در تامین امنیت شهروندان متهم ساخته و اظهار داشت که برخی ها برای رسیدن به اقتدار نه برنامه دارند و نه درک از همین رو آقای محقق به ایجاد حکومتی با اقتدار ملی تاکید می ورزد.

در این مراسم، عبدالله عبدالله رییس اجرایی هم می پذیرد که کاستی های در حکومت وجود دارد که به گفته او برای همه واضح و روشن است.

محمد محقق که خود یک بدنه حکومت وحدت ملی است در این روز ها بازهم در برابر حکومت موضع می گیرد و منتقد سرسخت رویکرد های حکومت به ویژه ارگ است.  چشم انداز آقای محقق این است که در انتخابات پیشروی ریاست جمهوری در صف مخالف حکومت بی ایستد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

دیوید هیل: امریکا رابطه اش با حمدالله محب را قطع میکند

(Last Updated On: مارس 19, 2019) یک مقام ارشد امریکای در یک تماس تلفنی با …