محقق: شصت درصد جغرافیای افغانستان در اختیار گروه طالبان است

(Last Updated On: آگوست 31, 2018)

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی می گوید که  شصت درصد جغرافیای افغانستان در اختیار گروه طالبان است .

محمد محقق در گفتگوی ویژه به آریانانیوز تاکید می ورزد که نا امن ها در کشور روند برگزاری انتخابات را با چالش بزرگی روبرو خواهد کرد.

آقا محقق گفت: “۷۰ تا ۸۰ درصد خاک به گونه مبالغه آمیز به اختیار طالبان است اما ۵۰ تا ۶۰ درصد خاک به یقین در اختیار این گروه است با این وضعیت می توان انتخابات سراسری را در کشور برگزار کرد.”

این انتقاد محمد محقق ظاهر بی پاسخ نمی ماند پاسخ کنایه آمیزی از سوی سخنگوی رییس جمهور در برگه فیسبوکش نگاشته که “مقامات حكومتي كه سمت هاي بلند در حكومت دارند و از كارنامه حكومت انتقاد مي كنند، در واقع عليه خود عريضه مي كنند.”

وزارت دفاع ملی در مورد رد و یا صحت این گفته های تازه محقق واکنش نشان نمی دهد؛ اما چند پیش که معاون دوم ریاست اجرایی چنین ادعا داشت ارتش چنین گفته ها را کاملن رد کرده بود.

محمد محقق این گفته ها را در مورد برگزاری پرسش برانگیز انتخابات سراسری در کشور گفته است. اما برداشت ها از گفته های وی چیزی دیگری است.

احمد سعیدی، آگاه امور سیاسی اظهار داشت: “هر وقت انتخابات نزدیک می شود سیاسیون ما لباس تبدیل می کنند گاهی آوپوزسیون می شوند گاهی مخالف گاهی همراه دولت.”

پیش از این هم معاون دوم ریاست اجرایی از برنامه های نامن سازی چند منطقه در ولایت غزنی و میدان وردک توسط طالبان سخن گفته بود که در ۱۷ سال پسین پیشینه نداشته است.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل: طالبان باید به گفت‌وگو با حکومت افغانستان حاضر شوند

(Last Updated On: ژوئن 20, 2019) طالبان باید به دور میز گفت‌وگوهای صلح با حکومت …