خبرهای تازه

محب: حداقل روزانه ۵۰ تن در جنگ با هراس‌افگنی در افغانستان جان می‌بازند

(Last Updated On: ژوئن 18, 2019)

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی، پیش از چاشت امروز( سه شنبه، ۲۸ جوزا) در دهمین نشست امنیتی که در شهر اوفای کشور روسیه برگزار شده بود اشتراک ورزیده و سخنرانی کرد.

در این نشست آقای محب تأکید ورزیده است که مبارزه با هراس افگنی باید در اولویت‌ کاری این نشست قرار داشته باشد.

با این حال، آقای محب، در این نشست گفته است که در افغانستان، روزانه کم از کم، ۵۰ تن در امر مبارزه با هراس افگنی قربانی می‌دهند که این بیان‌گر آن است که افغانستان در خط مقدم مبارزه با هراس افگنی قرار دارد و مبارزه با این پدیده باید در اولویت‌ کار آنان قرار داشته باشد. 

در همین حال، آقای محب افزوده است که دهشت افگنان و قاچاقچیان مواد مخدر دو روی یک سکه هستند، مواد مخدر به عنوان منبع عایداتی اصلی دهشت افگنی شناخته می‌شود که ارزش سالانه آن به میلیاردها دالر می‌رسد و مبارزه با این پدیده‌ی شوم، ضرورت به اقدام‌های منسجم و مشترک دارد.

از سویی هم، مشاور شورای امنیت در این نشست گفته است که مبارزه با جرایم مالی برای تأمین امنیت ملی کشورهای این نشست، یک امر کلیدی است.

همچنان آقای محب در این نشست اظهار داشته است: “جرایم سایبری ابزار دیگر جنگ‌های هایبریدی (ترکیبی) می‌باشد که کشورهای ما را با تهدید مواجه می‌سازد و افغانستان آماده است تا از طریق همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ی، استفاده از فضای سایبری توسط عناصر مخربی که منجر به ایجاد دهشت و مانع پیشرفت جوامع ما می‌گردند را محدود ساخته و آن را از بین ببرد.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

رایزنی عبدالله، حکمتیار و نبیل در مورد انتخابات و صلح

(Last Updated On: دسامبر 4, 2019)عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل از نامزدان …