مجلس نمایندگان در برابر محدود شدن ملاقات شان با وزرا واکنش تند نشان داد

(Last Updated On: ژانویه 10, 2018)

مجلس نمایندگان امروز در برابر سخنان رییس جمهور غنی مبنی بر اینکه دیگر نمایندگان شورای ملی نباید بخاطر تعیین، تبدیل و ترفیع ماموران دولتی به دفاتر وزیران مراجعه نمایند، واکنش تند نشان داده است.

نمایندگان مجلس استدلال میکنند که نظارت از عملکرد حکومت و رسیدگی به مشکلات موکلین از صلاحیت های قانونی آنها است و رییس جمهور نباید اظهارات فرا قانونی نماید.

شکیبا هاشمی، یک نماینده مجلس از ولایت کندهار در باره اظهارات روز گذشته رییس جمهور گفت: “عامل فساد رییس جمهور است و سالانه خود رییس جمهور دو میلیارد افغانی را حیف و میل می کند و این موضوع را اداره تفتیش تاکید کرده است.”

محمد علی اخلاقی، عضو دیگر مجلس نمایندگان از ولایت غزنی در رابطه به این موضوع گفت رییس جمهور خودش نیز میداند که یکی از وظایف وکیلان، رسانیدن مشکلات مردم به حکومت است.

ظاهر قدیر، عضو دیگر این مجلس، رفتن وکیلان جهت حل مشکلات موکلین و مردم را ضروری پنداشته در رابطه به این موضوع خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: “تو کی هستی و این حکم ات را در جیب ات بگذار.”

عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان نیز در رابطه به این ممنوعیت تصریح کرد: “اظهارات رییس جمهور بی انصافی است و یکی از صلاحیت ها نماینده گی از مردم است. صلاحیت های مجلس مشخص است و هیچ آدرس و دولت آن را به شورا تحفه نداده است “

About Ariana News

Avatar

Check Also

میزبانی چین از نشست طالبان و سیاسیون؛ حکومت نیز این بار دعوت شده است

(Last Updated On: اکتبر 21, 2019)چین میزبان یک نشست میان افغانی صلح میان طالبان و …