خبرهای تازه

مجلس نمایندگان خواهان افزایش تعرفه بر «میوه‌های خارجی» شده است

(Last Updated On: نوامبر 15, 2019)

شورای ملی با انتقاد از حکومت می گوید که وزارت مالیه برای حمایت از میوه‌های تازه و محصولات داخلی برنامه منظم روی دست ندارد.

اعضای مجلس نمایندگان می‌افزایند که وزارت مالیه باید برای جلوگیری از واردات خارجی، تعرفه ها بر محصولات بیرونی را افزایش دهد.

اعضای شورای ملی همچنان از حکومت خواسته است که برای حمایت از تولیدات داخلی، از میوه های تازه کشور در تمام ادارات دولتی استفاده شود.

غلام فاروق نظری عضو مجلس نمایندگان میگوید: “ما حیرانیم که وزارت مالیه چرا بر محصولات خارجی تعرفه را افزایش نمیدهد. ما باید صدفیصد تعرفه را افزایش دهیم. تا برای محصولات داخلی بازاریابی خوب صورت گیرد.”

اما وزارت مالیه انتقادهای شورای ملی را بی‌جا میداند. ابراهیم مومند رییس عمومی گمرکات وزات مالیه می گوید، برای حمایت از میوه تازه، همه ساله تعرفه های فصلی تطبیق می‌شود، “ما برای حمایت از تولیدات داخلی با هماهنگی وزارت زراعت تعرفه ها را بلند برده ایم، تا بتوانیم از این راه برای محصولات خود بازار خوبی دریابیم.”

در همین حال کارشناسان اقتصادی می‌گویند که اگر حکومت در قراردادهای دولتی از تولیدات داخلی استقاده کند، این امر می تواند در بخش بازاریابی به محصولات داخلی سودمند واقع شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم عبدالله: بدون رسیدگی به تقلب های انتخاباتی اعلام نتایج ابتدایی برای ما قابل قبول نیست

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» هشدار می‌دهد که بدون رسیدگی …