مجلس نمایندگان حکومت را در تأمین امنیت مردم به بی‌پروایی متهم کرد

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019)

مجلس نمایندگان، نشست اضطراری در پیوند به انفجار در یک مسجد در ولایت ننگرهار را امروز(شنبه، ۲۷ میزان) برگزار کرد، در این نشست اعضای مجلس، حکومت را در تأمین امنیت مردم به بی‌پروایی متهم کردند.

 شماری از اعضای این مجلس میگویند که هراس‌افگنان با استفاده از نام اسلام، شهروندان کشور را به گونه گروهی آماج حملات شان قرار میدهند، اما نهادهای امنیتی در جلوگیر همچو حمله‌ها کوتاه آمده اند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس، میگوید: “امروز کار در کمیسیون‌ها بود، اما به علت قضیه ننگرهار ما نشست اصطراری را گرفتیم تا این قضیه مورد بررسی قرار گیرد.”

همچنان، عبدالولی نیازی، عضو این مجلس، اظهار میدارد “مسئولیت حکومت حفظ جان، مال و عزت مردم است و این حکومت نتوانسته این مسئولیت اش را انجام دهد و اطاعت از چنین حکومت خود یک گناه است. چرا مسئولین امنیتی نمی‌توانند تغییر در وضیعت امنیتی بیاورند.”

در همین حال، این نمایندگان تاکید می‌ورزند که حمله بر یک مسجد در ولسوالی هسکه مینه ننگرهار که بیش از صد قربانی گرفت، یک فاجعه بزرگ است و عاملان آن باید شناسایی شوند.

سید احمد سیلاب، نماینده مردم قندهار در مجلس، میگوید: “مسئولیت این حمله را کسی نگرفته و بخاطر بدنام ساختن اسلام برنامه‌ریزی شده بود و باید عاملان آن مشخص و شناسایی شوند.”

هر چند قرار نبود این مجلس به علت نبود اجندا و کار روی قوانین در کمیسیون‌ها، نشست عمومی را برگزار کند، اما در پیوند به رویداد خونین ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار که در آن بیش از ۶۰غیرنظامی جان باختند و نزدیک به ۵۰ تن دیگر زخم برداشتند، نشست اضطراری را برگزار کرد.

نمایندگان در مجلس تاکید می‌ورزند که مسئولان امنیتی به این نهاد فراخوانده شوند و درباره ناامنی‌ها و کشتارهای گروهی غیرنظامیان باید به مردم وضاحت بدهند.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …