مجلس نمایندگان: انتخابات با جنجال و فریب برگزار خواهد شد

(Last Updated On: جولای 18, 2018)

هر چند برگزاری انتخابات در کشور یک نیاز جدی است، اما کارشیوه های که برای برگزاری انتخابات روی دست گرفته شده، این روند را با بن بست مواجه می سازد.

اعضای مجلس نماینده گان با تاکید بر این مطلب می گویند که خرید و فروش برچسپ و نصب آن در شناسنامه های جعلی مشروعیت انتخابات را زیر پرسش برده است.

صالح محمد سلجوقی، نماینده مردم هرات در مجلس می گوید: «برای برگزاری انتخابات شفاف خوشبین نیستیم و این انتخابات با یک جنجال فریب و تباهی برگزار خواهد شد.»

محمد اکبری، نماینده مردم کابل در مجلس افزود: «آنچه که به نام پروسه انتخابات انجام شده مردم را با بی باوری رو به رو کرده است و خرید و فروش استیکر نگرانی جدی است و با استیکر و تذکره انتخابات شفاف بر گزار نخواهد شد.»

غلام سخی مشوانی، نماینده مردم کنر مدعی شد که «در توزیع استیکر در تذکره ها به کسانی داده شده که مرده اند و در قید حیات نیستند و تذکره های شان ثبت فهرست شده است.»

درهمین حال کمیسیون رسیده گی به شکایت های انتخاباتی می گوید که تا کنون نزدیک به پنج صد شکایت در باره مرکز های رای دهی و شش صد شکایت از اعلام فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات به ثبت رسیده اند.

علی رضا روحانی، کمیشنر کمیسیون رسیده گی به شکایت های انتخاباتی اظهار داشت که «اگر تخطی و تخلف صورت گیرد مستقیمآ میتوانیم اقدام کنیم و در تمام مرکز های رای دهی نماینده این کمیسیون حضور خواهند داشت و روند ثبت شکایات به گونه بهتر به پیش خواهد رفت. تاکنون چهار صد و هشتاد شکایت در ارتباط به مراکز و محلات رای دهی ثبت شده است.»

نماینده گان مردم در مجلس تاکید می ورزند که حکومت با برگزاری انتخابات با آزمون جدی مواجه است و اگر امنیت انتخابات گرفته نشود، این روند به بحران خواهد رفت.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

انتخابات ۹۸: نگرانی ها از چالش های آرای خیالی در انتخابات

(Last Updated On: جولای 22, 2019)