خبرهای تازه

مجلس نمایندگان: اظهارات رییس کمیسیون انتخابات غیر مسوولانه است

(Last Updated On: سپتامبر 26, 2018)

مجلس نمایندگان در برابر اظهارات رییس کمیسیون مستقل انتخابات که گفته است پارلمان آینده نباید مثل پارلمان کنونی باشد واکنش تند نشان داد.

رییس مجلس نمایندگان می‌گوید که متهم کردن تمامی نمایندگان مجلس به کارهای فراقانونی پذیرفتنی نیست و کمیسیون خود باید بی طرفی اش را حفظ کند و سیاسی برخورد نکند.

شماری از نمایندگان مجلس می‌گویند که رییس کمیسیون مستقل انتخابات مجلس نمایندگان را متهم به کار های فراقانونی کرده و گفته است “مجلس نمایندگان آینده نباید مانند مجلس کنونی باشد” که این عمل رییس کمیسیون غیر مسوولانه و برخورد سیاسی است.

غلام حسین ناصری نماینده مردم در مجلس می‌گوید که رییس کمیسیون انتخابات خود متقلب است؛ زیرا به تذکره های جعلی استیکر زده است و توهین به کل مردم افغانستان پذیرفتنی نیست و باید محاکمه شود.

الله گل مجاهد نماینده مردم در مجلس علاوه می‌کند: “۱۲۰هزار تذکره جعلی در حوزه ۲۱ توزیع شده و کمیسیون هم در این کار دست دارد و تقلب کشور را به بحران می‌برد.”

در همین حال عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان تاکید می‌ورزد که اظهارات غیر مسوولانه رییس کمیسیون مستقل انتخابات به خانه ملت قابل قبول نیست و این نهاد باید بی طرفی خود را حفظ کند.

با این حال شماری از نمایندگان مجلس تاکید می‌ورزند که کمیسیون مستقل انتخابات استقلالیت اش را ثابت نکرده و بیشتر در تلاش عملی کردن برنامه های حکومت است که این کار مشروعیت انتخابات را زیر پرسش می‌برد.

About Ariana News

Check Also

حنیف اتمر حکومت را به تخریب روند صلح متهم کرد

(Last Updated On: مارس 25, 2019)در مراسم یادبود از مارشال محمد قسیم فهیم در مزارشریف، …