خبرهای تازه

مجلس نمایندگان: احتمالا دو استاد دانشگاه امریکایی زنده نیستند

(Last Updated On: نوامبر 16, 2019)

میررحمان رحمانی رییس مجلس نمایند‌گان از احتمال مرگ دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان در زیر اسارت گروه طالبان خبر می‌دهد.

آقای رحمانی می‌گوید که برهم خوردن تبادله سه عضو برجسته شبکه حقانی با دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان نشان می‌دهد که گروه طالبان در مورد آزادی زندانیان خودشان صلاحیت ندارد و احتمالا دو استاد را نیز کشته باشند.

اما گروه طالبان این ادعا را رد کرده می‌گوید که این دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان زنده اند و همچنان در اسارت این گروه قرار دارند.

از سویی هم حاجی دین محمد معاون شورای عالی صلح افغانستان می‌گوید که امریکایی‌ها به او گفته اند که از بهر حمله طالبان بر نظامیان امریکایی در لوگر به روز چهارشنبه، تبادله انس حقانی، حافظ رشید و ملی خان را با دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان به حالت تعلیق در آورده اند.

منابع نزدیک به طالبان در قطر می‌گویند که انس حقانی و دو عضو دیگر طالبان هنوز هم در بند نیروهای امریکایی است.

در همین حال گروه طالبان می‌گوید که رایزنی ها بین این گروه و ایالات متحده امریکا جریان دارد تا تبادله سه عضو شبکه حقانی با دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان صورت گیرد.

اما صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهوری در تویتی گفته است که انس حقانی، مالی خان و حافظ رشید، اعضای ارشد شبکه حقانی هنوز هم در بند حکومت افغانستان قرار دارند.
آقای صدیقی افزوده است: “عدم رعایت شرایط از سوی طالبان باعث معطل شدن پروسه‌ی تبادله گردیده است.”

آقای صدیقی همچنان گفته است که دولت افغانستان روند تبادله زندانیان را تحت بازنگری قرار داده و در روشنایی “مصالح و منافع علیای کشور اقدام خواهند کرد.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

جاپان ۳.۸ میلیون دالر برای حفظ آبدات تاریخی ولایت بامیان کمک کرد

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)جاپان نزدیک به چهار میلیون دالر برای مرمت کاری و …