مجلس نماینده گان: ۸ هزار داعشی از سوریه به افغانستان منتقل شده اند

(Last Updated On: آوریل 7, 2018)

اعضای مجلس نماینده گان میگویند که پاکستان حدود ۸ هزار جنگجوی داعش را از سوریه به شمال افغانستان انتقال داده است.

نماینده گان مجلس معضل نا امنی ها را در اجندای عمومی شامل کردند و در جلسه امروز رئیس عمومی امنیت ملی، معصوم استانکزی را از بهر افزایش نا امنی ها برای پاسخگویی فرا خواندند.

کبرا مصطفوی، نماینده کابل در مجلس گفت: “هشت هزار داعشی در سوریه از طریق پاکستان به افغانستان انتقال داده شده است. این شوخی نیست.”

قانون گذاران در مجلس تاکید ورزیدند که گروه داعش فعالیت هایش را در افغانستان افزایش داده و این کار ثبات کشور را با چالش های بیشتری مواجه خواهد کرد.

ظاهر قدیر، نماینده ننگرهار در مجلس بیان کرد: “در افغانستان وضعیت خراب است. موضوع داعش به طور قوی در جریان است. در برابر داعش عملیات های اثر گذار انجام نشده است. این گروه تلاش دارند تا از ننگرهار به ولایت لوگر بروند و فعالیت های تروریستی شان را بیشتر سازند. در برابر طالب عملیات میشود، اما در برابر داعش این عملیات ها کم رنگ است.”

در عین حال، شمار دیگر از نماینده گان نگرانی های شان را به رئیس عمومی امنیت ملی پیشنهاد کردند.

محمد نعیم لالی حمید زی، نماینده کندهار در مجلس تصریح نمود: “ما دشمن نظام و حکومت نیستم. اما پرسش اینجاست که بیش از بیست گروه تروریستی وجود دارد. با کدام گروه ما صلح میکنیم؟ دوست باید دوست و دشمن باید دشمن خطاب شود.”

عبدالقادر زازی نماینده کابل در مجلس نیز اضافه کرد: “در بحث های آزاد اتهام بر رئیس امنیت بسته میشود که تو طالب هستی و تو داعشی هستی. اما حال هیچ کس این موضوع را مطرح نکرد. باید اسناد از این نماینده گان خواسته شود که این موضوع ثابت شود، درغیر آن خائنین باید ثابت شوند.”

از سویی هم رئیس عمومی امنیت ملی از مجلس نماینده گان خواست تا نشست سری اعلام شود تا موضوعات امنیتی با نماینده گان مردم در جریان گذاشته شود. با اکثریت آرا این خواست آقای ستانکزی پذیرفته شد و نشست امنیتی مجلس سری اعلام گردید.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

بازداشت یک مرد چهل ساله به اتهام نکاح اجباری با یک دختر زیر سن

(Last Updated On: ژانویه 17, 2020)پولیس بغلان یک مرد چهل ساله را به اتهام نکاح …