خبرهای تازه

مجلس نماینده گان خواهان ارائه بررسی ها در مورد پیمان امنیتی با آمریکا شد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2018)

رییس مجلس نماینده گان عبدالرووف ابراهیمی اظهار نمود که کمیسیون های امنیت داخلی و امور جهانی مکلف است تا بررسی هایشان را درباره پیمان امنیتی تکمیل و به مجلس گزارش ارائه کنند.

آقای ابراهیمی گفت: “درباره پیمان امنیتی تصمیم گرفته شده است. دو کمیسیون هم امنیت داخلی و هم امور بین المللی برای بازنگری پیمان امنیتی وظیفه گرفته اند تا روشن شود که مفاد این پیمان تا چه اندازه عملی شده و پس از گزارش کمیسیون ها در تالار عمومی تصمیم میگیریم.”

در عین حال، شماری از قانون گذاران تاکید نمودند که آمریکا در تعهدات اش با افغانستان برای پایان جنگ صادقانه عمل نمی کند.

آنان یاد آور شدند که که بازنگری این پیمان به معنای لغو آن نیست و باید روشن شود که آمریکا تا چه اندازه موارد این پیمان را عملی نکرده است.

رحمان رحمانی، نماینده بلخ در مجلس تصریح کرد:  “مجلس باید از بازنگری پیمان عقب گرد نکند و در غیر آن اتهامات بر این مجلس بیشتر میشود که چه معامله صورت گرفته است. امریکا درباره کارکرد هایش باید به مردم افغانستان پاسخ دهد.”

الله گل مجاهد، نماینده کابل در مجلس افزود: “ما امضا جمع آوری کردیم و رای دادیم که باید پیمان بازنگری شود. اگر به خیر افغانستان است خو هیچ و اگر به خیر کشور نباشد باید لغو شود.”

نماینده گان مردم درمجلس تاکید ورزیدند که با امضای پیمان امنیتی انتظار ها براین بود تا وضعیت در کشور بهبود یابد، اما با افزایش نا امنی ها روشن شد که تعهد راستین برای صلح افغانستان ازسوی آمریکا وجود ندارد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Check Also

تلفات سنگین طالبان در ولایت های قندز و فاریاب

(Last Updated On: مارس 24, 2019) در نتیجه سه روز عملیات مشترک نظامیان مستقر در …