خبرهای تازه

مجلس نماینده گان: حکومت به گونه سیستماتیک تبعیض را میان اقوام دامن میزند

(Last Updated On: نوامبر 20, 2017)

نماینده گان در مجلس میگویند، حکومت به گونه سیستماتیک تبعیض را میان اقوام دامن میزند که این کار برای مردم پذیرفتنی نبوده و سخت نگران کننده است.

آنها تاکید میکنند که بزرگترین چالش فساد سیاسی در دورن حکومت است که باعث ایجاد فاصله میان ملیت ها خواهد شد.

محمد عارف رحمانی، نماینده غزنی در مجلس گفت: “موضوع تبعیض در میان صفوف نیروهای امنیتی دامن زده میشود و امروز مردم در برابر تبعیض سیستماتیک قرار دارند که از سوی ارگ به صورت سیستماتیک اعمال میشود.”

نماینده گان نامه فرماندهی نظم عامه را که در آن بی حرمتی به قوم تاجک عنوان گردیده را یکی از موارد واضع تعصب حکومت عنوان می کنند.

فوزیه کوفی، نماینده بدخشان در مجلس نیز بیان داشت: “مکتوبی که از نظم عامه نشر شده یک واقیعت است و در مسایل قومی بزرگترین مشکل که حکومت به مردم ایجاد کرده فساد سیستماتیک است که بحث فاصله انداختن و دامن زدن به تعصبات ازسوی حکومت است.”

درهمین حال معاون اول مجلس نماینده گان جایگاه تبعیض را با هراس افگنی برابر میداند و تاکید می ورزد که عاملان تبعیض باید به دادگاه کشانیده شوند.

همایون همایون، معاون اول مجلس نماینده گان اضافه کرد: “موضوع تبعیض با تروریزم یکسان است و هر کس که تبعیض می کند به عنوان تروریست به دادگاه کشانیده شود. اگر در فرمان رئیس جمهور که به نظم عامه فرستاده شده باشد چنین باشد که به یک قوم توهین صورت گرفته خیانت ملی است و باید این موضوع به گونه جدی بررسی شود.”

نماینده گان مردم درمجلس تاکید می ورزند که یگانه راه برای حل چالش های کلان کشور یک پارچه گی مردم و وحدت مردم است  درغیر آن افغانستان هیچ گاهی به ثبات دست نخواهد یافت.

  گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

ولسوال نام نهاد طالبان در بلخ کشته شد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019)قول اردوی 209 شاهین با پخش خبرنامه ای از کشته …