خبرهای تازه

مجلس نماینده‌گان: حکومت نباید در مورد تنش‌های درون مجلس مداخله کند

(Last Updated On: ژوئن 10, 2019)

ادامه تنش‌ها درمجلس نماینده‌گان حیثیت این خانه را در سطح ملی و جهانی مورد تمسخر قرار داده و راه بیرون رفت از آن تاحال مشخص نشده است.

شماری از نماینده‌گان مجلس با ابراز این مطلب می‌گویند، اگر حکومت برای رسیده‌گی به این معضل مداخله کند، بحران تازه‌ی در مجلس به میان خواهد‌آمد.

جاوید ساپی، نماینده مردم کنر در مجلس می‌گوید: “برای ما قابل قبول نیست که ریاست جمهوری تلاش کند در امور داخلی ما مداخله کند و ما می‌خواهیم که مداخله نکنند، زیرا این کار سبب جنجال‌های بیش‌تر خواهد شد.”

نزدیک به یک ماه می‌شود که این مجلس تنش‌ها را از بهر عدم حضور رییس مجلس تجربه می‌کند و اعضای آن بدون اجندا برای ابراز نظر در تالار گرد می‌آیند و نشست‌ها بدون نتیجه به پایان می‌رسد.

با این حال، شماری از این نماینده‌گان می‌گویند که نباید زمینه برای مداخله حکومت در امور مجلس فراهم شود و بر بنیاد قانون، دادگاه عالی نمی‌تواند با موجودیت مجلس، فیصله‌ی در باره تنش ایجاد شده نماید.

نذیراحمد حنفی، مجلس نماینده‌گان بیان می‌دارد: “تصمیم ستره محکمه درحالی صورت می‌گیرد که ما در تعطیل باشیم درحالی که رخصتی نباشد چه معنی دارد و اگر ستره محکمه فیصله هم کند قانونی نیست و پذیرفته نمی‌شود.”

در همین حال، شماری از نماینده‌گان مجلس می‌گویند، یگانه راه حل تنش ایجاد شده رفتن به یک تصمیم مصلحتی است، زیرا راه حل قانونی بن بست را ایجاد کرده است.

خان آغا رضایی، نماینده مردم کابل در مجلس می‌گوید: “به آرشیف مراجعه شود و دیده شود که آرای استعمال شده پنجاه جمع یک را تکمیل کرده است، اما راه حل قانونی پذیرفته نشد و به بن بست کشانیده شد و حال نیاز است تا راه حل مصلحتی برای برای حل تنش به میان آمده سنجیده و تصمیم گرفت شود.”

میرویس یاسینی، نماینده مردم ننگرهار در مجلس بیان می‌دارد: “دو راه داریم و خود را به قوم و ملت ثابت بسازیم که معامله نکرده ایم و آرشیف باید بررسی شود و حق مردم است که شما چی می کنید و ملت خبر شود.”

این در حالی است که شماری از نماینده‌گان در مجلس تاکید می‌ورزند که به درازا کشیده شدن تنش در مجلس به سود هیچ‌کسی واقع نمی‌شود و دوام آن به  بحران بزرگی در کشور مبدل خواهد شد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان با حساب سه بر صفر مغلوب قرغزستان شد

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)تیم ملی فوتسال زیر ۱۹ سال بانوان افغانستان، الیوم جمعه، …