خبرهای تازه

مجلس نماینده‌گان از عملی نشدن پیمان امنیتی امریکا با افغانستان انتقاد کرد

(Last Updated On: آگوست 12, 2019)

مأموریت امریکا در افغانستان ناکام بوده و پیمان امنیتی کابل-واشنگتن به‌گونه راستین عملی نگردیده است.

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان با ابراز این مطلب می‌گویند که از یک سو نظامیان افغان تجهیز کامل نشده اند و از سوی دیگر با گروه‌های هراس‌افگن در کشور مبارزه جدی صورت نگرفته است.

حلیمه صدف کریمی، نماینده مردم جوزجان در مجلس، میگوید: “نبود اراده قاطع جامعه جهانی برای آوردن صلح در افغانستان سبب بدتر شدن وضعیت شد. بحث صلح و منازعات افغانستان همواره به بن بست برده شده است.”

این نماینده‌گان مردم تاکید می‌ورزند که مردم در بدترین شرایط قرار دارند و باید گام‌های راستین برای عملی شدن صلح ازسوی امریکا برداشته شود.

سید عظیم کبرزانی، نماینده مردم هرات در مجلس، اظهار میدارد “مأموریتی که امریکا برای صلح افغانستان داشت تحقق نیافت و گاه گاهی در سیاست امریکا اولویت به پاکستان داده شد و از همین رو برای بهبود وضعیت افغانستان توجه جدی صورت نگرفت.”

پس از سقوط رژیم طالبان و حضور جامعه جهانی به ویژه امریکا در افغانستان، انتظارها بر این بود که وضعیت امنیتی در کشور بهبود یابد، اما به باور اعضای مجلس عملی نشدن تعهدات که در پیمان امنیتی کابل-واشنگتن گنجانیده شده بود باعت بدتر شدن اوضاع در کشور گردید.

با این همه نماینده‌گان مجلس، تأکید می‌ورزند که اگر جامعه جهانی و امریکا به وضعیت نابسامان افغانستان توجه جدی نکتند، اوضاع در کشور بدتر از وضعیت عراق خواهد شد، زیرا مأموریت امریکا در کشور نیز به ناکامی مواجه شده است.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

برشنا: طالبان سالانه ۵۵۰ میلیون افغانی پول برق ۳۲ ولسوالی را به جیب می‌زنند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)شرکت برق افغانستان «برشنا» میگوید که طالبان مسلح سالانه ۵۵۰ …