خبرهای تازه

مجلس سنا خواهان به تعویق افتیدن نتایج ابتدایی انتخابات شد

(Last Updated On: جولای 6, 2014)

2

شماری از اعضای مجلس سنا، از کمیسیون مستقل انتخابات خواستند تا مصلحت ها را مدنظر گرفته نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را به تعویق اندازد، اما شماری دیگر از اعضای این مجلس گفتند که کمیسیون انتخابات باید استقلالیت خود را حفظ و مسوولیت های شانرا مطابق قانون پیگیری کنند.

آنانیکه خواهان به تعویق افتیدن اعلام نتیاج ابتدایی اند به این باور اند که هنوز آرای سفید از آرای سیاه جدا نشده است و اعلام این نتیجه مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

علی اکبر جمشیدی عضو مجلس سنا گفت:” ایجاب میکند که کمیسیون مستقل انتخابات اعلام نتایج مقدماتی انتخابات را باز هم برای مصلحت مردم افغانستان برای چند روز دیگر به تاخیر بی اندازد”.

از سوی هم نثار حارث عضو مجلس سنا کمیسیون مستقل انتخابات را به ضعف مدیریت متهم میکند و میگوید:” رییس و اعضای کمیسیون متاسفانه نه مدیریت درست دارند و نه هم حرف های مثبت و مفید را برای مردم افغانستان ارایه میکنند”.

اما شماری دیگری از اعضای این مجلس سنا که خواهان اعلام نتایج ابتدایی انتخابات اند میگویند که کمیسیون مستقل انتخابات در نزد مردم اعتبار خود را از دست داده است و باید به خاطر احیاء اعتماد و حفظ استقلالیت اش مسوولیت هایش را مطابق قانون انجام دهند.

نجیبه حسینی عضو مجلس سنا گفت:” از کمیسیون مستقل انتخابات میخواهیم تا با مسوولیت تمام قانون را تطبیق بکند و هیچگاه منتظر این که کدام کار سیاسی صورت بگیرد نباشد زیرا آن موارد مربوط به کمیسیون مستقل انتخابات نمیشود”.

محمود دانشجو عضو مجلس سنا گفت:” در حال حاضر باید در تصفیه آرای پاک از نا پاک اقدام عاجل صورت بگیرد و در کنار این کمیسیون باید روی استقلالیت خود توجه داشته باشد”.

این در حالیست که احمد یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات در یک کنفرانس خبری گفته است که نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را به روز دوشنبه ۱۶ سرطان اعلام میدارند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ادامه جنجال بر سر قانون تصویب شده حمایت از کودکان

(Last Updated On: دسامبر 14, 2019)تصویب قانون حمایت حقوق کودک، تنش های زیادی را میان …