مجلس سنا: امریکا نباید مأموریت‌اش در افغانستان را ناتمام بگذارد

(Last Updated On: سپتامبر 17, 2019)

ایالات متحده امریکا، پیش از خروج نظامیان اش از افغانستان ماموریت‌اش را ناتمام  نگذارد و باید ثبات را در کشور تأمین کند.

شماری از اعضای مجلس سنا، با ابراز این مطلب می‌گویند که امریکا یک سیاست واحد را روی دست گیرد، درغیر آن تلاش‌های چندین ساله آن کشور با ناکامی مواجه خواهد شد.

رحمت الله اچکزی، یک عضو این مجلس، میگوید: “مذاکرات صلح باید ادامه یابد و حکومت تلاش‌های اش را ادامه دهد. امریکایی‌ها پیش از بیرون شدن شان از افغانستان باید صلح با عزت را به مردم بیاورد، درغیرآن حضور آنان هیچ مفهومی ندارد.”

درهمین حال،  فضل‌هادی مسملیار، رئیس مجلس سنا، تاکید می‌ورزد که بحث صلح باید در اولویت تلاش‌های جامعه جهانی و امریکا قرار گیرد.

آقای مسلمیار، اظهار میدارد: “صلح حکم خدا است و صلح با عزت و با شرف میخواهیم و از حکومت میخواهیم که پس از انتخابات ریاست جمهوری صلح را دراولویت قرار بدهند و خواست مردم باید درنظر گرفته شود.”

پس از لغو گفت‌وگوهای صلح در قطر انتظارها برای رسیدن به صلح به یأس مبدل شده است. اعضای مجلس سنا به این باور اند که  تعهدات امریکا برای افغانستان عملی نشده و هر گونه بازی سیاسی برسرنوشت افغان‌ها منجر به بروز فاجعه در کشور خواهد شد.

این گفته‌ها از سوی سناتوران در حالی ابراز می‌شوند که پس از ۹ ماه مذاکرات امریکایی‌ها و طالبان در قطر، این دیدارها به نتیجه نرسید و امریکا گفت‌وگوهای صلح را لغو اعلام کرد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

غنی: ناکامورا قهرمان آبادی افغانستان است

(Last Updated On: دسامبر 7, 2019) محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور میگوید که پروژه‌های …