مجددی: دسته‌های انتخاباتی از اظهارات غیرمسئولانه پرهیز کنند

(Last Updated On: اکتبر 13, 2019)

ذبیح‌الله مجددی، رئیس جبهه ملی نجات افغانستان، میگوید که اظهارات غیرمسئولانه دسته‌های انتخاباتی، کشور را با بحران بزرگی مواجه خواهد کرد.

رئیس جبهه نجات ملی افغانستان، تأکید می‌کند که هیچ گزینه‌ی به جز از اعلام نتایج نهایی انتخابات برای ایجاد نظام جدید وجود ندارد و نباید این روند به بن بست برود.

آقای مجددی، میگوید: “ما به همه اظهارات مبالغه آمیز کاندیدان محترم به شکل غیررسمی به ارتباط کامیابی خود را می‌نمایند مخالف هستیم و بالای تمام تیم‌های محترم صدا می‌کنیم تا به اعلام رسمی نتایج کمیسیون انتخابات انتظار بکشند و پیش از پیش به معلومات تخمینی و نادرست نتایج انتخابات را اخلال نکنند.”

در همین حال، آقای مجددی، می افزاید که شماری از جریان‌ها تلاش دارند تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان را سبوتاژ کنند و این کار جفای بزرگ در حق شهروندان افغانستان است.

پس از برگزاری روند انتخابات، شماری از دسته‌‎های انتخاباتی پیش از اعلام نتایج نهایی خود شان را برنده اعلام می کردند که این کار واکنش‌های جدی را به همراه داشته است.

با این حال، رئیس جبهه ملی نجات افغانستان، تأکید می‌کند که دسته‌های انتخاباتی نباید با سرنوشت آرای مردم بازی کنند.

آقای مجددی، اظهار میدارد: “اینکه موضوع صلح بی‌نتیجه متوقف شد و از طرف دیگر به ارتباط انتخابات و نتیجه آن موقف‌های ضد و نقیض اعلان می‌شود هر دو حالت زمینه ایجاد یک بحران را مساعد می‌سازد و ما با قاطیعت به ایجاد و احتمال این حرکت‌ها مخالف هستیم و در برابر آن ایستاده خواهیم بود.”

این گفته‌ها از سوی آقای مجددی در حالی ابراز می‌شود که مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات، گفته اند که نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری با درنظرداشت آرای پاک رأ‌ی‌دهندگان اعلام می‌شود و جلو آرای تقلبی در این روند گرفته خواهد شد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

والی فاریاب: طالبان مسلح شش عضو یک خانواده را تیرباران شدند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2020)مقام های محلی ولایت فاریاب میگویند که طالبان مسلح شش …