خبرهای تازه

متهمان قتل «مهسا» هریک به ۳۰ سال زندان محکوم به مجازات شدند

(Last Updated On: جولای 21, 2019)

هریک از متهمان، ربودن و قتل «مهسا» کودک شش‌ساله در دومین دادگاه استیناف هم به ۳۰ سال زندان محکوم به مجازات شدند.

هرچند، متهمان حکم دادگاه را در برابر شان می‌پذیرند، اما مرتضی احمدی، پدر «مهسا» با انتقاد از حکم دادگاه خواهان اعدام متهمان قتل دخترش است.

پدر مهسا بیان می‌دارد: “من وقتی از فیصله راضی خواهم بود که اینها به سزای اعمال شان رسیده و اعدام می‌شدند، رئیس جمهور گفت، لوی سارنوال گفت، قاضی القضات گفت که اشد مجازات شوند اما هیچ کدام شان به وعده‌هایی که دادند وفا نکردند.”

درهمین حال، معراج الدین حامدی، رئیس دادگاه ایستناف ولایت کابل، کم سن بودن متهمان این رویداد را از دلایل اعدام نشدن آنان می‌داند.

آقای حامدی، می‌گوید: “به اتفاق نظر و مطابق کد جزا متهمان هریک به سی سی سال زندان را محکوم به حبس تنفیذی اعلام می‌کنیم.”

اما، دادگاه استیناف بر فیصله دادگاه نخست مهر تأیید گذاشت و متهمان را هریک به ۳۰ سال زندان محکوم به مجازات کرد. دادگاه استیناف، این متهمان، در برابر دوربین رسانه ها برگزار شد.

«سجاد الله» و «روح الله» دو متهم این رویداد از حکم دادگاه در برابر خود شان راضی اند، و محکمه می‌خواهند تا بر اساس قانون حکم به جزای آنان صادر کند.

سجاد الله، یک تن از متهمین، اظهار می‌دارد: “از دادگاه می‌خواهیم که مطابق کتاب الله حکم کند.”

روح الله، متهم دیگر، می‌گوید: “بسیار پشیمان استیم وسخت اشتباه کردیم، از فیصله دادگاه راضی استم.”

این متهمان در دادگاه ابتدایی نیز محکوم به ۳۰ سال حبس شده بودند، اما حکم نهایی در باره این متهمان قرار است از سوی دادگاه عالی صادر شود.

این در حالی است که «مهسا» کودک شش ساله، در ماه حوت سال پار، از مربوطات حوزۀ پانزدهم امنیتی پولیس شهر کابل ربوده شد و چند روز بعد، پولیس جسد اورا که داخل بوجی انداخته شده بود، از زیر یک پل پیداه کرد.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

آغاز تجارت ترانزیت بین چین و افغانستان از طریق بندر گوادر

(Last Updated On: ژانویه 16, 2020)با بهره برداری بندر «گوادر» در سواحل جنوبی پاکستان و …