مبارزه با فساد باید از ارگ و قصر سپیدار آغاز گردد

(Last Updated On: سپتامبر 2, 2015)

vlcsnap-2015-09-02-17h19m20s112

 

معاون مجلس سنا از رییس جمهور و رییس اجرایی می خواهد  به خاطر شفافیت و اداره سالم  باید مبارزه با فساد را از ارگ و قصر سپیدار آغاز کنند، در غیر ان مردم بر روند مبارزه با فساد اداری اعتماد و باور نخواهند داشت .

 این درحالیست که رییس جمهور فساد را یک لکه ننگ به نظام خوانده و خواهان جهاد سراسری در برابر فساد اداری شده است .   

شعار های مبارزه با فساد از چهارده سال به این سو شنیده می شود ، اما تا کنون در این راستا دست اورد ملموسی نداشته است و همواره مردم از فساد گسترده در نهاد های دولتی و دست داشتن برخی مقام ها درفساد شکایت دارند .

رییس جمهور در تازه ترین مورد  در برابر فساد اداری اعلام جهاد کرده است . معاون مجلس سنا میگوید   رییس جمهور ورییس اجرایی باید در گام نخست مبارزه را از ار گ و قصر سپیدا ر اغاز کنند

محمد علم ایزد یار معاون نخست مجلس سنا  میگوید ” مبارزه با فساد و شفافیت  و ایجاد اداره سالم را  از درون ارگ و قصر سپیدار شروع نمایند وتا دیگر نهاد های دولتی امتداد بدهند .  تا وقتی که این کار را انجام ندهد اعتماد مردم نسبت  به پروسه  فساد احیا نمی شود .”

همچنان  اداره  شفافیت نیز از گسترش فساد  گسترده در نهاد های دولتی ابراز نگرانی کرده میگوید ، برخی از زورمندان در نظام  با پشتیبانی سیاسی  فساد را حمایه میکنند .

 خیبر سباوون مسوول ارتباط عامه ادره شفافیت ” درنظام افراد فاسد است که حکومت فشار اورده نمی تواند  افراد با رسوخ و زورمند  با پشتیبانی سیاسی دارند فساد را تمویل میکنند . “

این درحالیست که افغانستان از لحاظ فساد اداری درجهان درمیان فاسدترین کشورهای جهان قرار دارد .  

 

گزارش از عبدالعزیز کریمی

 

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ و سپیدار دو هیات گفتگو کننده جداگانه تشکیل می‌دهند

(Last Updated On: فوریه 26, 2020)یک منبع از ریاست اجرایی کشور می‌گوید که هیات مذاکره …