خبرهای تازه

مایک پنس: دوران پناه دادن به هراس افگنان در پاکستان پایان یافته است

(Last Updated On: دسامبر 22, 2017)

افغانستان آزاد و امریکا امن دو کلید واژه یست که معاون رییس جمهور امریکا با خود به بزرگترین پایگاه نظامی امریکا در ولایت پروان افغانستان آورده است.

مایک پنس، معاون رییس جمهوری امریکا که به افغانستان آمده است به پاکستان هشدار می دهد که اگر در کار پیکار با هراس افگنی همکاری نکند امریکا کمک هایش را به اسلام آباد متوقف خواهد کرد.

آقای پنس که در پایگاه هوایی بگرام سخن میزد گفت: “مدت زيادیست كه پاكستان برای هراس افگنان پناگاهای امن فراهم كرده است، اما اين روزها ديگر به آخرش رسيده و با پاكستان محاسبه خواهد شد، و مردم افغانستان بزودی به صلح پايدار دست خواهند يافت”.

معاون رییس جمهور امریکا از پایگاه هوایی بگرام به کابل شتافت و با رییس جمهوری و رییس اجرایی دید درحالیکه حکومت درگیر تنش ها با والی بلخ است اما تاکید هر دو طرف بر صلح پایدار و نیز حکومتداری خوب بوده است.

او گفته “من به آنان گفتم آنچه من و دونالد ترامپ به شما میگویم این است که؛ نیروهای ارتش ایالت متحده در افغانستان تا نابودی دهشت افگنان و تهدید آنان، برای مردم و این سرزمین اینجا حضور خواهند داشت.”

مسکو از بهر گسترده شدن فعالیت های داعشیان در افغانستان به ویژه شمال کشور بیشتر از هر زمان دیگر دلهره دارد اما رسانه های غربی به تازگی ها تصاویری را منتشر کردند که نیروهای ویژه امریکایی در حال نبرد با داعشیان در اچین ننگرهار اند.

این مقام بلندپایه امریکایی در مورد داعش اظهار داشت: “داعش در حال نابودی است، سرمایه آنان کاهش یافته و خلافت شان از اعراق تا به افغانستان و درهر جای در این میانه ها در حال فرو ریختن اند”.

معاون رییس جمهور امریکا می گوید که در جنگ شانزده ساله در افغانستان بیشتر از 35 هزار نظامی افغان جان باخته اند اما او از نیروهای امریکایی می خواهد تا پیروزمندانه به خانه شان برگردند زیرا هیچ زمان بندی برای خروج از افغانستان وجود ندارد.

About Ariana News

Check Also

اظهارات تازه عطامحمد نور در پیوند به تنش‌های اخیر در بلخ

(Last Updated On: مارس 20, 2019) عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و رییس اجراییه حزب …