خبرهای تازه

قطعات کماندوی ارتش در سنگین در حال پاک کاری بخش های ازاین ولسوالی اند

(Last Updated On: دسامبر 24, 2015)

vlcsnap-2015-12-24-11h08m56s148

پس از پیاده شدن نظامیان ویژه امنیتی، طالبان فرار را بر قرار ترجیح داده اند و اکنون نظامیان افغان در حال پاک کاری بخش های از این ولسوالی اند که پیشتر بیرق های سفید رنگ طالبان در آنجا ها در اهتزاز بود.

 

شورای ولایتی هلمند میگوید،تاکنون آتش نبرد و جنگ در هلمند خاموش نشده است؛ زیرا هنوز هم در چهار ولسوالی هلمند جنگ جریان دارد.

 

آنان از حکومت میخواهند نیروهای که ظرف چند ماه اخیر در خط نخست نبردمیجگند باید با نیروهای تازه نفس تبدیل شوند.

 

محمد آخند زاده عضو شواری ولایتی هلمند می گوید،نیروهایکه در هلمند می جنگند در خط اول هستند خسته شده اند و چند ماه است که در گیر جنگ اند و باید نیروهای نو آمده داخل جنگ شوند.

 

همواره کمبود نیرو و امکانات هوایی کافی یکی از عوامل به درازا کشیدن جنگ کنونی گفته شده است و اما ایالات متحده امریکا تا چند هفته دیگر جنگنده های هوایی را به نظامیان افغان خواهد سپرد و در چند روز اخیر هند نیز چند چرخبال جنگی به افغانستان کمک کرد.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید، چهار هلیکوپتر هند کمک کرده است که سه بال آن رسیده و یکی دیگر آن هم به زودی میرسد و این هلیکوپتر ها قدرت و توانایی خوبی برای سرکوب توریستان را دارد.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی با تاکید بر این موضوع میگوید، ضربه محکمی به شورشیان زده اند.

 

به گفته وی، تنها در عملیات شب گذشته دست کم ۱۴ مخالف مسلح دولت کشته شده اند.

 

طالبان در چند روز اخیر تمرکز اصلی شان شمال هلمند بوده است و به تازگی فرمانده پولیس این ولایت گفته است که، ده ها هراس افگن در چند روز اخیر در بخش های از این ولایت از پا در آمده اند.

 

هرچند طی روز های اخیر برخی از رسانه ها آمارهای درشتی از تلفات دو طرف نبرد در هلمند سخن گفته اند، اما وزارت دفاع ملی می گوید تاکنون آمار دقیق تلفات نبردهای هلمند روشن نیست .

 

گزارشگر:احمد فرشاد صالح.

 

About Ariana News

Check Also

از شروع ماه حمل تاکنون ۱۰۰۰تن در کشور کشته و زخمی شده‌اند

(Last Updated On: آوریل 21, 2019) بیش از یک هزار نظامی و غیرنظامی در ماه …