خبرهای تازه

اجساد هفت تن از سربریده شدگان در جاغوري به خاک سپرده شد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2015)

Men carry coffins for the seven people who were killed by unknown militants, heading towards the presidential palace, during a protest procession in Kabul, Afghanistan

پیکر های هفت تن از گروگانان سربریده شده به ولسوالی جاغوری ولایت غزنی انتقال داده شده و  اجساد هفت تن از سربریده شدگان در جاغوري به خاک سپرده شد.

پیکر های سربریده ای ۷ گروگان به شمول شکریه ۹ ساله  از سوی جنگجویان داعش در ولایت زابل سر بریده شده اند به ولسوالی جاغوری غزنی با بلند کردن شعار های جون به کیفر رساندن عاملان این جنایت، تامین امنیت و پاسخگو بودن رهبران حکومت انتقال داده شد.  

این پیکر ها  از سوی مراد علی مراد معاون لوی درستیز ارتش ملی همراهی شده و هزاران تن دیگر نیز در ولسوالی جاغوری تجمع کرده بودند.

داوود ناجی عضو ستاد برگزاری تظاهرات مردمی میگوید، متاسفانه این خواست ها از سوی رهبران حکومت پذیرفته نشده و تا هنکامی که پذیرفته نشود داد خواهی ما ادامه خواهد داشت.

بی تفاوتی ها و ادامه ناامنی ها قانون گذاران افغان را نیز خسته ساخته است.

قانون گذاران میگویند از بی کفایتی رهبران به ستوه آمده و قرار است رییس جمهور و رییس اجرائیه در هفته جاری برای پاسخگوی به ولسی جرگه فرا خوانده شوند.

ریجانه آزاد عضو ولسی جرگه میگوید، خانه ملت باید بالای دولت فشار وارد کند تا پاسخگو باشد و قرار است آنان در هفته پیشرو به  فرا خوانده شوند.

سربریدن هفت گروگان از سوی شورشیان داعش در ولایت زابل واکنش های تند را به همراه داشت افغانها بر علاوه کابل و دیگر بخش های افغانستان در بیرون از کشور نیز دست به اعتراض زده و با سر دادن شعار های ضد داعش خواستار تامین عدالت در کشور شدند.

گزارشگر فواد ناصری.

About Ariana News

Avatar

Check Also

نگرانی‌ها از فعالیت‌ گروه داعش در افغانستان

(Last Updated On: آگوست 20, 2019)  سازمان ملل متحد، خاک افغانستان را یگانه مکان امن …