قرارداد 12 پروژه راه سازی روستایی به ارزش بیش از 521 میلیون افغانی امضا شد

(Last Updated On: September 13, 2017 7:52 am)

به روز سه شنبه وزارت احیا و انکشاف دهات قرار داد 12 پروژه سرک سازی روستایی را به ارزش بیش از 521 میلیون افغانی با شماری از شرکت های خصوصی ساختمانی امضا کرد.

این پروژه ها شامل قیریزی، سمنت اندازی، بازسازی و جغل اندازی سرک ها و ساخت پل های جدید است که با تطبیق این پروژه 221 روستا در ولایات سمنگان ، فاریاب ، پروان ، ننگرهار، غور، کابل، کاپیسا، قندهار و جوزجان  وصل می شوند.

نصیر احمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات می گوید که این پروژه ها در شش ماه آینده در 9 ولایت نا امن کشور تطبیق و عملی خواهند شد.

آقای درانی گفت: “این پروژه‌ شامل قیرریزی، کانکریت‌ریزی، بازسازی و جغل‌اندازی سرک‌ها و ساخت پل‌های جدید است که توسط آن، زمینۀ اتصال صدها قریه به هم فراهم می‌شود.”

وزیر احیا وانکشاف دهات افزود: “در چارچوب این پروژه ‌ها، ۳۶.۹ کیلومتر سرک قیر و یا کانکریت‌ریزی و ۳۰.۱ کیلومتر سرک بازسازی یا جغل ‌فرش می‌شوند و همچنان۱۶۷ متر پل نیز ساخته می‌شود که ۲۶۵ هزار روز کاری ایجاد و ۲۲۱ روستا را با هم وصل می‌کند”.

به گفته مسوولان، پروژه هایکه در ولایت های نا امن تطبیق می شوند، هزینه دو پروژه آن از سوی بانک جهانی و متباقی از سوی حکومت پرداخت خواهد شد.

با این حال شماری از نماینده گان مردم می گویند شرکت های قرار دادی باید معیار های جهانی را در کار شان در نظر گیرند.

این پروژه ها بر علاوه اهمیت اقتصادی در زمینه رشد زراعت، دسترسی مردم به خدمات و فراهم ساختن زمینه کار نیز کمک خواهد کرد.

About Ariana News

Check Also

وزیر برکنار شده: ریاست اجرایی بخواهد به کارم ادامه می دهم

(Last Updated On: June 25, 2018 5:51 pm)علی احمد عثمانی، وزیر برکنار شده انرژی و …