قانون ثبت دارایی های مقامات حکومت از سوی مجلس سنا تائید شد

(Last Updated On: دسامبر 31, 2017)

مجلس سنای کشور یا مشرانو جرگه امروز طرح قانون ثبت دارایی های مقامات حکومت را با وارد کردن بعضی تعدیلات با اکثریت آرا تایید کرده است.

اعضای این مجلس هم چنان گفته اند ثبت دارایی های مقامات حکومت برای جلوگیری از فساد بسیار اثر گذار است و این قانون باید بالای همه عملی گردد.

این طرح فرمان تقنینی رییس جمهور چندی پیش از سوی ولسی جرگه یا مجلس نمایندگان کشور نیز تصویب شده بود اما امروز در مجلس سنا دستخوش برخی تعدیلات شده است.

گفته شده که یکی از تعدیلات این است که هیچ مقام حکومت نمی تواند در اوقات رسمی دو وظیفه را به پیش ببرد.

عزیزه مصلح، عضو کمیسیون تقنین مجلس سنا از نیاز آوردن تعدیلات در این طرح سخن گفته و اظهار داشت: “برای جلوگیری از فساد ثبت دارایی های مقام های حکومت بسیار مهم است.”

حسیب الله کلیمزی، یکی دیگر از سناتوران خواستار ادغام اداره ثبت دارایی های مقامات حکومت با اداره مبارزه علیه فساد اداری است و در این مورد میگوید: ” اداره ثبت دارایی های مقام های حکومت باید با اداره مبارزه با فساد اداری یک جا شود و این کار میتواند تا اندازه زیادی برای مبارزه با فساد اداری اثر گذار است.”

طرح قانون ثبت دارایی های مقام های حکومت در سه فصل و شانزده ماده با وارد شدن برخی تعدیلات ازسوی مجلس سنا با اکثریت آرا تائید گردیده است.

قرار است این طرح قانون ازسوی کمیته مختلط شورای ملی یک بار دیگر به بررسی قرار گرفته و نهایی گردد.   

About Ariana News

Avatar

Check Also

والی فاریاب: طالبان مسلح شش عضو یک خانواده را تیرباران شدند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2020)مقام های محلی ولایت فاریاب میگویند که طالبان مسلح شش …